Požar koji je u ponedjeljak izbio na mostarskom odlagalištu otpada Uborak lokalizovan je i trenutno nema opasnosti od njegovog širenja, potvrđeno je iz Operativnog centra civilne zaštite HNK.
Prema pisanju hercegovačkih medija, trenutno se radi na zasipanju požarišta-deponije šljunkom, a na terenu dežura 11 vatrogasaca sa šest vozila.
Podsjetimo, požar je u ponedjeljak ujutro izbio na deponiji Uborak, a u gašenje su se, uz vatrogasce, uključile Oružane snage BiH i "er traktori". Vatra se sa deponije proširila na zgrade javnog poduzeća, a u jednom trenutku svi su evakuisani.
Grad Mostar proglasio je vanredno stanje i izdao upozorenje građanima zbog zagađenog vazduha, posebno stanovnicima naselja koja se nalaze uz deponiju.
MUP HNK istražuje uzrok požara, a šteta, prema navodima gradskih vlasti Mostara, iznosi više miliona KM.