Liga šampiona u znaku Maradone, a Gladbah igra pa rastura: Siti dominirao kao nikad niko i dobio samo 1:0!

Bilo je uzbuđenja na prve dve utakmice...

liga-sampiona-maradona-minut-cutanja-gladbah-sahtjor-4-0-olimpijakos-mancester-siti-0-1 Izvor: MARTIN MEISSNER/AP, Tanjug/AP/Martin Meissner

Odigrane su prve dve utakmice Lige šampiona koje su na programu ove srede, a viđene su dve ubedljive pobede, iako jedna od njih rezultatski to nije bila.

Borusija Menhengladbah je "rasturila" Šahtjor iz Donjecka, dok je Mančester siti "minimalcem" dominirao utakmicom u Grčkoj. Ipak, sve to obeležilo je i sećanje na preminulog Dijega Armanda Maradonu.

BORUSIJA MENHENGLADBAH - ŠAHTJOR DONJECK 4:0 (3:0)

/Štindl pen. 17, Elvedi 34, Embolo 45+1, Vent 77/

Smrt legendarnog Maradone bila je obeležena pred početak utakmica minutom ćutanja.

Ekipa Marka Rozea istakla je ozbiljnu kandidaturu da grupnu fazu okončaju na prvom mestu, iako se u njoj nalaze Real Madrid i Inter.

Gladbah je od prvog minuta dominirao utakmicom protiv ukrajinskog kluba i vrlo brzo je počeo da kontroliše i rezultat. Lars Štindl je sve započeo preciznim udarcem iz penala, Niko Elvedi je duplirao, a sva pitanja pobednika rešio je Bril Embolo već do poluvremena.

Izvor: MARTIN MEISSNER/AP, Tanjug/AP/Martin Meissner)

U nastavku se samo postavljalo pitanje koji će biti konačni rezultat, a postavio ga je Oskar Vent. Mogao je Gladbah i do još po kojeg pogotka i ne treba zanemariti da su čak i pogađali okvir gola.

Na samo četiri utakmice u Ligi šampiona, Gladbah je postigao 14 golova, upisao dve pobede i dva remija i biće na prvom mestu u grupi i posle meča Reala i Intera, kakav god rezultat bio na tom meču.

Za to vreme, u Pireju je Mančester siti savladao Olimpijakos 1:0, golom Fila Fodena u 36. minutu.

Bez ikakvog konteksta, pomislili biste da se tim Pepa Gvardiole mučio protiv grčkog šampiona, ali ništa ne može da bude dalje od istine - pravo je čudo da je ostalo samo 1:0.

Izvor: Tanjug/AP/Thanassis Stavrakis, Thanassis Stavrakis/AP

Siti je za čitav meč dopustio Olimpijakosu dva neprecizna udarca i to u finišu meča, dok su oni uputili čak 22 - od toga je 11 išlo u okvir, ali je Žoze Sa zaustavio čak 10.

Imali su i posed lopte 60%, ali je Olimpijakos uspeo da učini ovaj meč rezultatski interesantnijim.

Siti sada ima 12 bodova, Porto sa utakmicom manje ima šest, Olimpijakos je na tri, dok je Marsej sa utakmicom manje bez bodova.