Volej Džeke ovjerio pobjedu i prvo mjesto Rome! (VIDEO)

Rimljani su osigurali prvo mjesto u grupi Lige Evrope pobjedom nad Jang Bojsom (3:1), a tri boda je ovjerio Edin Džeko, prvim pogotkom nakon što je preležao korona virus.

Roma - Jang Bojs 3:1, gol Edin Džeko Izvor: Andrew Medichini/AP

Kapiten Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je prvi gol nakon što se oporavio od kovida-19.

Napadač Rome dobio je nekoliko minuta u prethodnom kolu u Klužu, a pola sata na "Olimpiku" u četvrtak uveče protiv Jang Bojsa.

To mu je bilo dovoljno da se upiše u strijelce u 81. minutu i potvrdi pobjedu nad Švajcarcima i to lijepim volej udarcem.

Za ovjeru prvog mjesta u Grupi A.

Međutim, nije dobro počelo za "vučicu" s obzirom da su gosti iz Švajcarske prvi stigli do prednosti pogotkom Kamerunaca Žan-Pjera Nsamea u 34. minutu, da bi prije odlaska na odmor Borha Majoral na asistenciju Pedra uspio da izjednači.

Igrao se 59. minut kada se  Rikardo Kalafiori postarao za preokret, koji je, kako smo već naglasili, ovjerio Džeko.