Sve je u Napulju u znaku Dijega Maradone: Cvijeće, poseban dres i golčina Insinjea iz slobodnog udarca (FOTO, VIDEO)

Napolitanci se u velikom stilu oprostili od Dijega Armanda Maradone - 4:0 protiv Rome!

Sve je u Napulju u znaku Dijega Maradone: Cvijeće, poseban dres i golčina Insinjea VIDEO Izvor: Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse

Napoli je u derbiju 9. kola Serije A deklasirao Romu 4:0 (1:0) u 146. "Derbiju sunca", a očekivano sve u Napulju bilo je u znaku Dijega Armanda Maradone.

Napolitanci su večeras na svom "San Paolu" odigrali prvu utakmicu u Seriji A otkako je preminuo legendarni Argentinac, a pred početak susreta kapiten Lorenco Insinje položio je cvijeće ispred tribine na kojoj se nalazi veliki baner posvećen Maradoni.

Upravo je Insinje u 30. minutu postigao sjajan pogodak iz slobodnog udarca za vođstvo Napolija, nakon čega je gol proslavio sa Maradoninim dresom u rukama.

Takođe, domaćin je večeras nastupao u posebno dizajniranoj garnituru dresova, naravno u čast Maradone, nalik onim koje je reprezentacija Argentine koristila 1986. godine, sa plavo-bijelim linijama.

Mnogo bolji utisak ostavili su domaći igrači, koji su očigledno bili vrlo motivisani da slave u ovom duelu, pa i ne čudi ubjedljivo slavlje na kraju.

U 65. minutu Fabijan Ruiz odlično je naciljao i zatresao mrežu nepomičnog Antonija Mirantea, te povisio na 2:0.

Nije se iskusni golman Rome proslavio ni u 81. minutu, kada je kratko odbio loptu tačno na nogu Drisu Mertensu za 3:0.

Ni tu nije bio kraj. Mateo Politano, momak koji je ponikao u Rominoj omladinskoj školi, prošetao se kroz odbranu svog nekadašnjeg kluba, zaobišao i Mirante, te spakovao loptu u mrežu za visokih 4:0.

Izvor: Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse

S druge strane Roma je odigrala možda i najlošiju utakmicu sezone, te je prvi put poražena na terenu (zbog nepravilne registracije Amadua Dijavare, službenim rezultatom 0:3 izgubili su meč od Verone, koji je inače okončan bez golova).

NAPOLI: Meret, Di Lorenco, Manolas, Kulibali, Mario Rui, Deme (83. Lobotka), Fabijan Ruiz, Lozano (67. Politano), Zjelinski (78. Elmas), Insinje, Mertens (83. Petanja).

ROMA: Mirante, Manćini (38. Žezus), Kristante, Ibanez, Karsdorp, Pelegrini (79. Majoral), Veretu (46. Viljar), Spinacola, Pedro, Mkitarijan, Džeko (71. Perez).

Đenova - Parma (20.45)

TABELA: Milan 23, Inter 18, Sasuolo 18, Napoli 17*, Roma 17, Juventus 17, Verona 15, Atalanta 14, Lacio 14, Bolonja 12, Kaljari 11, Udineze 10, Specija 10, Sampdorija (-1) 10, Benevento 10, Fiorentina 8, Parma (-1) 6, Đenova (-1) 5, Torino (-1) 5, Krotone 2.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.