Bajern mu gleda u leđa i gostuje za vikend: "Vječiti vicešampion" je lider Bundeslige!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Farmaceute" iz Leverkuzena nisu omele ni traktorske sirene van stadiona.

Bundesliga 11 kolo Bajer Leverkuzen - Hofenhajm 4-1 Izvor: Tanjug/Thilo Schmuelgen/Reuters Pool via AP

Fudbaleri Bajera potrudili su se da naprave sjajan uvod za derbi protiv šampiona Njemačke i Evrope koji će biti odigran u subotu.

"Farmaceuti" su u nedjelju na svom terenu savladali Hofenhajm 4:1 i preskočili Bajern koji je dan ranije "kiksao" u Berlinu.

Rekorder po broju vicešampionskih "titula", čak pet ih je sakupio krajem prošlog i početkom ovog milenijuma, sedmom pobjedom u sezoni preuzeo je lidersku poziciju ispred Bajerna, Lajpciga, Volfsburga...

Iako Hofenhajm igra dobro u Ligi Evrope, gdje je završio na prvom mjestu u grupi ispred Crvene zvezde, u domaćem prvenstvu mu odavno ne cvjetaju ruže, a to se ponovilo i ovog vikenda.

Samo četiri minute trebalo je Bajeru da povede preko Bejlija, koji je nakon manje od pola sata igre bio već dvostruki strijelac.

Hofenhajm je uspio da smanji na 2:1 u 50. minutu igre, ali je Bajer povisio poslije samo samo pet minuta, da bi do kraja utakmice gosti ostali bez čak dvojice igrača i bilo kakvih šansi za spas.

To je samo potvrdio Alario pogotkom iz penala u nadoknadi za 4:1.

Traktori umjesto vuvuzela

Tokom prenosa duela Bajera i Hofenhajma mogla se čuti buka, a u pitanju su poljoprivrednici koji su na traktorima došli pred stadion u Leverkuzenu i sirenama pravili puku. Dok se na društvenim mrežama navodi da je riječ o preotestima "Radio Leverkuzen" je objavio da je riječ o farmerima koji su vožnjom okićenih traktora kroz grad širili božićnih duh pred praznike.

Bajer će prije nego što dočeka Bajern u utorak odigrati "Derbi Rajne“ u Kelnu, ali i Bajern u srijedu očekuje težak duel protiv Volfsburga koji je kao i Leverkuzen bez poraza ove sezone.

U meču odigranom u nedjelju nešto ranije Šalke je bio blizu prve pobjede ove sezone, ujedno prve nakon 26 mečeva, ali ni je uprkos velikom preokret osvojio samo bod u Augzburgu.

Sve do treće minute sudijske nadoknade na semaforu je stajalo 1:2, a onda je Rihter pogodio za konačnih 2:2 i podjelu bodova.