Igokea dozvolila Zadru 16 POENA ZA POLUVRIJEME: Gosti šest i po minuta bez koša!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sedma pobjeda ekipe Dragana Bajića i novi poraz Zadra.

ABA liga 10 kolo Igokea - Zadar 72-48 Izvor: ABA liga/Igokea/Nikola Vuruna

Dvadeset minuta držali su se Zadrani u Laktašima, a onda potpuno stali pa ne čudi što su na kraju upisali šesti poraz u sezoni.

Igokea je slavila 72:48 u desetom kolu ABA lige poslije odlične treće četvrtine u kojoj su praktično riješili sve dileme.

Na poluvremenu je bilo 33:32, ali košarkaši Zadra kao da se nisu vratili sa pauze, jer se na parketu igralo samo "na jedan koš“.

Čak šest i po minuta gosti nisu pogodili koš što je Igokea iskoristila da se odlijepi na 44:32 i dođe do osjetne prednosti.

Ona je bila sasvim dovoljna za sedmu pobjedu u sezoni, pošto je Zadar bio potpuno izgubljen o čemu govori i šut 2/18 za tri poena nakon prvih 30 minuta, pa i "autokoš“ Vukovića koji dosta oslikava stanje na terenu u Laktašima u nedjelju uveče.

Ako to nije dovoljno onda jeste podatak da je Zadar za cijelo drugo poluvrijeme postigao 16 poena, odnosno četiri manje nego što je ukupno postigao njegov najbolji strijelac Onuaku.

Na kraju ubjedljiva pobjeda od 24 razlike za 7-2 i treće mjesto na tabeli.

Igokea: Klemons 14, Vulić, Atić 7, Jovanović 12, Simanić, Kočić, Jošilo 13, Talić 5, Pot 2, Voler 11, Karmajkl 3, Fundić 5

Zadar: Karter 9, Paponja, Džastis, Palokaj, Vujičić, Vuković 5, Bursać 4, Junaković 8, Buljan, Mavra 2, Onuaku 20, Žilber.

Partizan – Mega 79:77

Tabela: Crvena zvezda 9-1, Mega 7-3, Igokea 7-2, Mornar 7-1, Partizan 5-5, Krka 4-6, Split 3-7, Budućnost 6-0, Cibona 3-6, Cedevita Olimpija 5-1, Borac 2-7, FMP 2-6, Primorska 0-10, Zadar 1-6