Navijači uletjeli u teren i tukli protivničke fudbalere: Nezapamćeni skandal i to usred pandemije!

Autor 000

Bruka i sramota.

Bolivija - navijači upali na teren i tukli protivničke fudbalere Izvor: YouTube/Tigo Sports Bolivia/Screenshot

Bolivijski fudbal je na neslavan način ušao u 2021. godinu. U utakmici 26. kola šampionata između Bluminga i Strongesta (1:3) dogodio se nezapamćeni skandal.

Na stadionu u Santa Kruzu sudija Mansila je imao pune ruke posle pošto su se prvo "dohvatili" fudbaleri dva tima, a situacija je potpuno eskalirala pošto su domaći navijači upali na teren i napravili veliki incident koji je obišao planetu.

Bluming je poveo u 4. minutu, ali su gosti režirali preokret, pa su problemi počeli u samom finišu meča kada su gosti počeli da "kradu" vrijeme.

Na oko tri minute prije kraja, dok se jedan fudbaler Strongesta spremao da izvede aut, sa tribina je doletjela petarda i eksplodirala u blizi jednog igrača u žuto-crnom. Srušio se na zemlju od šoka, a igrači Bluminga su ga napali jer su mislili da simulira.

Kako to obično biva, očas posla su se svi fudbaleri uključili, sudija je podijelio po crveni karton za oba tima, ali to nije bio kraj.

"Makljaža" na terenu.
Izvor: YouTube/Red Goal Social

Domaći igrači su nasrnuli na gostujuću ekipu, a onda su i navijači sa tribina ušli na teren i počela je žestoka tuča. Navijači su tukli protivničke igrače, koji im nisu ostali dužni, pa je čak i policija morala da reaguje i da ih rastjera.

Gužva je potrajala više od pet minuta, a nema sumnje da će uslijediti visoke kazne, posebno ako uzmemo obzir da se sve dešava u vrijeme pandemije.