Čelsi je u sve većoj krizi, a Siti se penje ka vrhu!

Siti bez napadača uništio odbranu Čelsija: Za samo 16 minuta promarširali kroz London! Izvor: Tanjug/AP/Shaun Botterill/Pool

Djelovalo je na početku sezone da je Mančester siti ispao iz trke za titulu, ali nikada ne smijete da otpišete tim Pepa Gvardiole!

Oni su sada u derbiju Premijer lige jednostavno promarširali kroz London i došli do velike pobjede nad Čelsijem

ČELSI - MANČESTER SITI 1:3 (0:3)

Iako bez klasičnog napadača, Gvardiolin tim je prosto pregazio rivala. Kevin De Brujne je na momente igrao kao "lažna devetka", a tu poziciju su zauzimali i Rahim Sterling i Fil Foden na momente.

To je zbunilo odbranu Čelsija i za samo 16 minuta prvog poluvremena sve je riješeno na ovom meču. Prvo je u 18. minutu na asistenciju mladog Fodena Ilkaj Gindogan došao do pogotka i tako otvorio ovaj meč.

Potom poslije samo tri minuta Foden i sam postiže pogodak, a ovoga puta je asistent De Brujne, Sve je bilo gotovo već u 34. minutu kada se Belgijanac upisao u strijelce.

Tek je u finišu meča mladi krilni fudbaler Čelsija Kalum Hadson-Odoi uspio da smanji rezultat i postigne počasni pogodak za svoj tim, ali to ovaj poraz nije učinilo nimalo lakšim.

Prvi meč dana između Barnlija i Fulama je otkazan zbog previše slučajeva virusa korona u redovima Fulama, a u drugom je Lester na gostovanju bio bolji od Njukasla. Posle mirnog prvog poluvremena koje se završilo bez golova Lester je poveo na startu drugog golom Medisona

Tilemans je duplirao vođstvo, da bi Endi Kerol u finišu uveo meč u neizvjesnu završnicu svojim pgootkom. Ipak "lisice" su sačiuvale prednost i na kraju je bilo 2:1.