Posljednji put Bajern je ovo uradio 1988: Debitant branio sve, a onda primio “petardu”!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Majnc briljirao u prvom poluvremenu, a onda doživio potpuni debakl na Alijanc areni.

Bundesliga 14 kolo Bajern - Majnc 5-2 Izvor: Tanjug/Guenter Schiffmann/AP

Kako treba i kako ne treba igrati protiv Bajerna – sve to pokazali su fudbaleri Majnca u 90 minuta duela u Minhenu, nakon kojeg su i dalje jedni od "favorita" za ispadanje u "Cvajtu".

Smjena trenera Jana-Morica Lihtea donijela je "šok terapiju" pa je Majnc sa privremenim trenerom Janom Zifertom poslije prvog poluvremena imao senzacionalnih 2:0 protiv šampiona Evrope, međutim, bio je to prevelik zalogaj za goste koji su u nastavku "zaboravili" da igraju fudbal.

Posljednji put Bajern je preokrenuo 0:2 poslije prvog poluvremena još 1988. godine, a ove nedjelje je to ponovo učinio i to za manje od pola sata.

Mladi golman Majnca Fin Damen branio je sve moguće i nemoguće u prvom poluvremenu, pa i odličan pokušaj najboljeg igrača svijeta, Roberta Levandovskog, ali je u nastavku za samo 25 minuta primio ČETIRI gola da bi upravo Poljak svojim drugim golom na utakmici donio “petardu” za konačnih 5:2!

Fantastična utakmica na Alijanc arena počela je Damenovim zaustavljanjem lopte na gol liniji već u devetom minutu, a onda nastavljena šansama Bajerna i golovima Majnca do odlaska na odmor.

Pogodak Burkarta iz kontranapada i Haka nakon slobodnog udarca natjerali su Hanzija Flika na izmjene na poluvremenu, a jedan od najuspješnijih trenera Bajerna vrlo dobro je znao šta radi.

Prilično lošeg Žeroma Boatenga zamijenio je Niklasom Zileom, a upravo njemački štoper donio je preokret 3:2 u 70. minutu.

Izvor: Tanjug/Guenter Schiffmann/AP

U međuvremenu se Kimih pogotkom i asistencijom Saneu pobrinuo za izjednačenje i još jednom pokazao da je jedan od najvažnijih igrača njemačkog i evropskog šampiona.

Ako ste se zapitali gdje je u svemu Levandovski – njegova su dva posljednja gola za Bajern na ovom meču!

Leandro Bareiro kao da se trudio da ga proglase tragičarom utakmice. Nakon što je njegov autogol poništen zbog prethodnog ofsajda, luksemburški veznjak u redovima Majnca skrivio je penal koji je Levandovski u 76. minutu pretvorio u svoj 18. gol ove sezone.

Sedam minuta prije kraja postigao je i 19. za “petardu” na Alijanc Areni koja je Bajern vratila na prvo mjesto na tabeli.

Bavraci imaju 33 boda, slijede Lajpcig sa 31, Bajer Leverkuzen 28, Borusija Dortmund sa 25…