Šok i blamaža Reala i Zidana - trećeligaš izbacio "kraljevski klub": Šokantan poraz i eliminacija Madriđana!

Real se obrukao i ostao bez DVA trofeja u samo četiri dana!

real-ispao-od-treceligasa-alkojon-kup-kralja Izvor: Tanjug/AP/Jose Breton

Kraj u šesnaestini finala Kupa kralja!

Real Madrid ispao je u borbi za pehar na gostovanju trećeligašu iz blizine Valensije - Alkojonu! Tamo je izgubio posle produžetaka rezultatom 1:2 i tako već 20. januara završio učešće u Kupu kralja!

Zidan je protiv autsajdera izveo rezerviste, ali i standardne Marsela, Kazemira, Iska... Takođe, igrali su i Odriozola, Federiko Valverde, u napadu je bio Barzilac Vinisijus Žunior, koji je nemali broj puta startovao ili ulazio ispred Luke Jovića...

I svi su doživeli žestok šamar, na čelu sa Zidanom!

Prvi gol dao je Real, udarcem Edera Militaa na Marselovu asistenciju u 45. minutu, ali je Alkojano ostao u igri i izjednačio deset minuta pre kraja, pogotkom Hosea Solbesa (21). Usledilo je još pola sata igre, u kojem je veteran Huanan postavio konačnih 2:1, za istorijski uspeh domaćih i žestok poraz gostiju.

Real je tako ostao bez dva trofeja u četiri dana, jer se prošle nedelje oprostio i od Superkupa, u kojem je branio trofej. Taj pehar je pripao Atletik Bilbau, koji je na putu ka dramatičnom finalu protiv Barselone izbacio upravo Madriđane.

Zbog svega navedenog, ovo je jako težak period za "kraljevski klub" i deluje da je Luka Jović odabrao pravi potez kada je prihvatio poziv da se vrati u Ajntraht na pozajmicu i da tamo oživi karijeru, daleko od trenera koji mu ne bi dao minute i šansu.

Jović je sinoć odigrao drugi meč za nemački tim od povratka, a uskoro bi na pozajmicu u Sevilju mogao i mladi ofanzivac Martin Edegart, koji je takođe tražio da napusti klub u potrazi za minutažom.