Pokazao je Zvezdi put u Madridu: "Motor" crveno-belih od koga je sve krenulo!

Plejmejker je odigrao jedan od najboljih mečeva sezone i nagovestio da će biti lider pod vođstvom Dejana Radonjića

Pokazao je Zvezdi put u Madridu: "Motor" crveno-belih od koga je sve krenulo! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda ostvarila je u Madridu pobedu sezone, a Kori Volden joj je pokazao put ka velikom rezultatu.

Eksplozivni plejmejker sjajno je počeo meč, ubacio dve trojke za prvih sedam minuta i u toj fazi meča sam bio efikasniji od domaćina. U jednom trenutku je rezultat bio: Kori Volden – Real Madrid 10:9.

Čvrsti organizator igre bio je uporan i posle toga, pa je do poluvremena ubacio 16 poena i uveo ekipu u pravi ritam. Koristio je pikenrol igru, bio konstantna opasnost za domaće i u šutu i u prodorima, a posle pauze nije insistirao na sebi i svom učinku, već se uklopio u timski trud.

Tako je završio meč sa 18 poena, a posle meča je naglasio žestinu Crvene zvezde.

"Pre svega, čestitam ekipi. Bila je ovo dobra, timska pobeda za nas. Pokazala je da imamo čvrstinu i da smo spremni da igramo. Napravili smo neke greške u drugom delu, ali uradili smo šta je bilo potrebno da

pobedimo. Pobeda nam daje veliko samopouzdanje i moraćemo da to prenesemo u sledeću utakmicu", rekao je Volden u Madridu.

Kori Volden - najbolji potezi protiv Reala
Izvor: Youtube/Eurohoops TV

Pred Crvenom zvezdom je sada put za Beograd i priprema za naporan kraj nedelje, tokom kojeg će u Beogradu igrati protiv Barselone u petak, a onda će u nedelju gostovati Mornaru.