Ludnica na Marakani - gol za titulu u 99. minutu: Jedan šut je bio dovoljan za najvredniji pehar!

Slave i asovi koje Evropa dobro zna

palmeiras-osvojio-kopa-libertadores-2021. Izvor: Tanjug/AP Photo/Ricardo Moraes

Odluka je pala u osmom minutu nadoknade vremena!

Palmeiras je pobedio Sao Paulo 1:0 i golom Brena Lopesa prvi put osvojio "južnameričku Ligu šampiona", čime je izborio svoje mesto na FIFA Svetskom prvenstvo za klubove (4-11. februar).

Strelac gola odluke za brazilski klub bio je levi bek rođen 1990. godine i to iz PRVOG udarca svog tima na utakmici. Ponavljamo, u 99. minutu!

Članovi šampionskog tima su neki asovi koji su ostavili zapažen trag u Evropi. U timu je, na primer, Luiz Adrijano (33), koji je godinama igrao za Šahtjor, a potom za Milan i Spartak. Takođe, kapiten je čuveni veteran Felipe Melo (37), koji je dugo igrao za Fiorentinu, Juventus, Galatasaraj, Inter, a od 2017. je član Palmeirasa.

Luiz Adrijano je bio najbolji strelac ekipe u ovom takmičenju, uz zemljaka Ronija (25), napadača koji je takođe postigao četiri gola.

Svi oni će zajednio sa ostatkom tima postati večni idoli navijača, kao što su bili i članovi prethodne šampionske generacije, iz 1999. godine.

Tada je za brazilskog velikana igrao ofanzivni vezista Aleks, koji je potom napravio zapaženu karijeru u Fenerbahčeu, štoper je bio kasniji defanzivac Milana Roke Žunior, vezista legendarni Cezar Sampajo, koji je deset godina igrao za Brazil...

Više od dve decenije nakon njihovog uspeha, titulu su osvojili naslednici koje sa klupe predvodi Abel Fereira, prošlosezonski trener PAOK-a.