Bolje od karnevala u Riju: Flamengo slavi titulu u Kopa Libertadores! VIDEO

Novi karneval u Riju de Žaneiru priredili su fudbaleri Flamenga u finalu Kopa Libertadores, pobjedom protiv River Plate, koja je gotovo identična trijumfu Mančester junajteda nad minhenskim Bajernom u Ligi šampiona 1999. godine.

Desetine hiljada navijača na ulicama Rio de Žaneira slavilo je pobjedu Flamenga protiv River Platea u finalu Kopa Libertadores, gotovo identičnu trijumfu Mančester junajteda nad minhenskim Bajernom u Ligi šampiona 1999. godine.

Navijači, uglavnom u crveno-crnim dresovima sa zastavama i vatrometom su dočekali nove klupske šampioni Južne Amerike, koji su u autobusu sa otvorenim krovom prolazili ulicama Rija.

Flamengo je najpopularniji klub u Rio de Žaneiru, a pehar u Kopa Libertadoresu čekao je od 1981. godine.

Brazilski klub je u sinoćnjem finalu, igranom na stadionu "Monumental" u Limi, savladao River Platu rezultatom 2:1 poslije fantastičnog preokreta, koji je bio vrlo sličan onome u finalu Lige šampiona 1999. godine u Barseloni, kada je Mančester junajted pobijedio Bajern (2:1).

Argentinski klub je rano poveo, već u 14. minutu, pogotkom Rafaela Santosa Borea i sve do same završnice imao je vodstvo, a onda je uslijedio veliki preokret. Prvo je u 89. minutu Gabriel Barbosa izjednačio, a onda u sudijskoj nadoknadi donio veliko slavlje Flamengu.