Kakvo finale, kakva drama! Flamengo je novi vladar Južne Amerike! (FOTO)

Gabrijel Barbosa golovima u 89. i 92. minutu bukvalno oteo iz ruku pehar fudbalerima River Plejta!

Ne mogu Južnoamerikanci bez napete fudbalske utakmice. Još kad je finale...

Tako je bilo i ove subote, u borbi za trofej Kopa Libertadoresa u kom je brazilski Flamengo preoteo titulu kontinentalnog šampiona River Plejtu.

U Limi, u prvom ikada finalu ovog takmičenja igranom u samo jednoj utakmici na neutralnom terenu: Flamengo - River Plejt 2:1 (0:1).

River je bio bolji, u svemu djelovao moćniji, posebno u prvom poluvremenu u kom je Rafael Santos Borea donio prednost, ali su se izgleda prošlosezonski šampioni prerano opustili i počeli da razmišljaju o slavlju.

Iskoristio je to Gabrijel Barbosa - Gabigol, nekadašnja zvijezda Santosa koja se nije snašla u Interu i Benfiki, i golovima u 89. i drugom minutu nadoknade šokirala 80.000 gledalaca na peruanskom "Monumentalu".

Navijače Rivera negativno, a pozitivno Flamenga, ali sigurno i Boke Juniors koje još peku rane prošlogodišnjeg poraza u finalu i ovogodišnjeg u polufinalu od gradskog rivala. Među onima koji će do kraja života pamtiti ova dva gola Gabigola je i mališan sa naslovne fotografije, koji je utakmicu posmatrao maskiran upravo u 23-godišnjeg napadača.

Flamengu je ovo druga titula prvaka Južne Amerike, poslije one osvojene davne 1981.