Zvezdin šok preokret u 89. minutu - i Stanković utrčao na teren: Burna pobjeda crveno-bijelih pred Milan!

Važan meč za Beograđane i pobjeda u finišu meča!

Spartak Subotica - Crvena zvezda 1:2 pobjeda nakon preokreta Izvor: MN PRESS

Nevjerovatna pobjeda Crvene zvezde u Subotici. Spartak je bio tim koji je imao prednost sve do 80. minuta meča, kada je Zvezda prikazala svoje najmoćnije oružje. Kornere!

Prvo Mirko Ivanić, a zatim i Seku Sanogo donijeli su aktuelnom šampionu Srbije bodove sa veoma teškog gostovanja na sjeveru Srbije. Tamo je Spartak odigrao fantastičan meč.

Spartak - Crvena zvezda 1:2 (1:0)
/Furtula 36 - Ivanić 80, Sanogo 88/

Crveno-bijeli su u generalnoj probi pred revanš sa Milanom izašli na teren u formaciji sa dva napadača, a meč nije završio nijedan od njih dvojice. Milan Pavkov je izašao prvi, a Dijega Falćinelija je zamijenio Nikola Krstović u finišu susreta. Formacija sa dvojicom napadača nije sjajno funkcionisala.

Nije se danas Crvena zvezda mogla zadovoljiti ni partijom Filipa Falka. Ofanzivni vezista koji je meč počeo na desnom boku je već poslije 27. minuta igre izašao, a mjesto ustupio Benu.

Furtula je šokirao goste pogotkom u 36. minutu, kada je lobovao Milana Borjana, a i nakon pogotka Spartak je imao nekoliko dobrih prilika. Istina, sjajni su u tim trenucima bili i u defanzivi, pošto je nekoliko opasnih akcija Zvezde prekinute baš pred golom subotičana.

Istakao se Dunđerski koji je jednu loptu, nakon Benovog udarca, ''očistio'' sa gol-linije. Ali, od udaraca Ivanića i Sanoga nije bilo spasa.

Crvena zvezda će naredni meč odigrati u Ligi Evrope, na San Siru. Protivnik će biti Milan, protiv kog je Zvezda u Beogradu remizirala (2:2) i sada će tražiti prolaz među najboljih 16 timova ovog takmičenja.