Partizan samljeo Radnik za 12. pobjedu u nizu

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Crno-bijeli u 23. kolu Superlige lako izašli na kraj sa Radnikom.

Superliga Partizan Radnik 3-0 Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Partizana nastavljaju da redaju pobjede - poslije 11 trijumfa, tu je i 12. pobeda. I to rutinska.

Crno-bijeli su u Humskoj bez većih muka savladali Radnik i tako nastavili sjajan niz.

PARTIZAN - RADNIK 3:0 (1:0)
/Vujačić 44, Šćekić 54, Asano 64/

Aleksandar Stanojević je obilježio veliki jubilej i 100. utakmicu na klupi Partizana na najbolji mogući način. Njegovi puleni nisu dozvolili da bilo ko i pomisli da neće uspjeti da upišu trijumf.

A upisali su ga bez imalo problema i to po 12. put u nizu u svim takmičenjima, a ukupno 11. u Superligi. Gosti iz Surdulice su izdržali 40 i kusur minuta, ali poslije toga je sve bilo jasno.

Partizan je poveo u finišu prvog poluvremena preko Igora Vujačića i tako na odmor otišao sa minimalnom prednošću.

U nastavku je Aleksandar Šćekić na gotovo identičan način duplirao prednost - i ovoga puta je asistent bio Miloš Jojić, a strijelac glavom je ponovo bio jedan reprezentativac Crne Gore.

Poslije toga je sve bilo još lakše, a kada je Ranko Jokić zbog preoštrog starta nad Bibarsom Nathom dobio drugi žuti karton i samim tim isključenje, ništa se nije dovodilo u pitanje.

Do kraja meča je Takuma Asano postavio rezultat na konačnih 3:0 i time stavio tačku na perfektan meč u kojem je Radnik imao samo jedan udarac u okvir gola Popovića i to direktno iz kornera početkom drugog poluvremena.

Partizan je sa dve utakmice više prišao Crvenoj zvezdi na tri boda i tako im poručio da i oni moraju da nastave da pobjeđuju ukoliko žele da ostanu na velikoj udaljenosti od crno-bijelih...