Prije više od decenije bio je to derbi, sada samo izlet: Bajern sa "pola gasa" kroz Bremen

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Robert Levandovski pogađao golmana, stativu i prečku, a onda i mrežu i stigao rekord Klausa Fišera. "Petarda" Volfsburga protiv Šalkea.

Bundesliga 25 kolo Verder - Bajern 1-3 Izvor: Tanjug/AP/Martin Meissner

Novi poraz Šalkea i novi trijumf Bajerna, glasio bi najkraći pregled subotnjih utakmica 25. kola Bundeslige u kojima je klub iz Gelzekirhena još jednom potvrdio da će u "cvajtu“, a Bavarci dominaciju u Bundesligi.

Šalkeov niz poraza nastavljen je u Volfsburgu gdje su „vukovi“ slavili 5:0, a Bajernov niz trijumfa u Bremenu trijumfom 3:1 protiv Verdera koji više od decenije nije pravi rival Bavarcima.

Iako je Verder u novembru uspio da otkine bod Bajernu i to na Alijanc areni, praktično pravo rivalstvo viđeno je još krajam 2000-ih, odnosno kada je generacija sa Pizarom, Ozilom i Naldom bila vicešampion Njemačke i osvajač kupa.

U međuvremenu Bajern je dobio svih 18 prvenstvenih duela, a tako je bilo i u subotu poslijepodne na Vezeru, gdje su se domaći branili i brojali golove, asistencije i pogođene stative protivničkih igrača.

Sav posao odradili su Gorecka i Gnabri golovima u prvom poluvremenu, odnosno prvi asistent lige Miler sa dva nova dodavanja, za ukupno 14 ove sezone.

Pogodio je i onaj od koga se to prvo očekivalo – Robert Levandovski, ali tek nakon što je pogodio golmana, stativu i prečku. Nakon što se u 67. minutu upisao u strijelce, Poljak je još jednom pogodio stativu.

Tek u finišu probudio se Verder i smanjio preko Filkriga u 86. minutu, ali je već bilo kasno za bilo kakvu neizvjesnost.

Levandovski stigao legendu Šalkea

Robert Levandovski svojim 32. golom u sezoni izjednačio se sa Klausom Fišerom, legendarnim napadačem Šalkea na drugom mjestu vječite liste strijelaca Bundeslige. Obojica su postigli po 268. ali će Poljak sigurno nadmašiti Fišera, a ostaje da vidimo da li će uspjeti da stigne i legendarnog Gerda Milera koji je postigao 365. golova.

Neizvjesnosti nije bilo ni u meču Volfsburga i Šalkea koji je ispraćen sa "petardom“ u mreži, ali jeste na meču Union Berlina i Kelna.

"Jarčevi" su poveli preko Dude iz penala u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali je Union Berlin golovima Kruzea i Trimela preokrenuo na konačnih 2:1 i pokazao da ne odustaje od borbe za Evropu.