Japanac čupa Arminiju iz kanala, prva pobjeda kod kuće poslije tri mjeseca!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Konačno pobjeda domaćih na Šuko arena u Bilefeldu.

bundesliga 28 kolo arminija frajburg 1-o strijelac okugava Izvor: Tanjug/AP/Friso Gentsch

Fudbaleri Arminije i Frajburga otvorili su 28. kolo Bundeslige duelom u Bilefeldu u kojem se mreža tresla dva puta, ali je na semaforu na kraju stajalo 1:0.

Arminija je minimalnim rezultatom savladala Frajburg,a moglo je biti i ubjedljivije da pogodak Joakima Nilsona nije poništen zbog ofsajda.

Šveđanin je iskoristio grešku golmana Florijana Milera i nadskočio ga, ali je ranije bio u nedozvoljenoj poziciji i pogodak nije priznat.

Golman Frajburga bio je tragičar ovog meča pošto je samo nekoliko minuta ranije kumovao odlučujućem pogotku Masaja Okugave.

Japanac na pozajmici iz Salcburga poslije kornera u 68. minutu šutirao je sa ugla peterca, Miler je loše reagovao i lopta mu se od ruke odbila u mrežu za prvu pobjedu Arminije na domaćem terenu još od 20. januara.

Tri mjeseca trebalo je ekipi iz Bilefelda da upiše trijumf na Šuko Arenu, čak pet mečeva da postignu gol na svom terenu i eto uspjeli su sa novim trenerom Frankom Kramerom, koji je u međuvremenu u martu preuzeo ekipu.

Arminija je sa ova tri boda bar na kratko pobjegla iz opasne zone, dok je Frajburg propustio priliku da se eventualnim trijumfim priključi ekipama koje vode borbu za Evropu.