Partizane, još dva gola i stiže bonus od Sadika: Opet trese mreže, ni lider Segunde ne može da ga zaustavi! (VIDEO)

Nisu uspjeli da slave, ali su zahvaljujući njemu ostali neporaženi.

partizan dobija bonus za umara sadika Izvor: Profimedia/MN Press

Fudbaleri Almerije nastavljaju svoju potragu za putem koji vodi nazad u Primeru, a tamo ih vodi Umar Sadik!

Nekadašnji napadač Partizana postigao je još jedan gol, ovoga puta u remiju protiv Espanjola 1:1, kojim je Almerija uspjela da ostane neporažena protiv teškog protivnika.

Naime, ekipa Almerije nije uspjela da savlada lidera Segunde, pošto su poslije pogotka Sadika u 50. minutu samo osam minuta kasnije uspjeli da izjednače.

Zbog toga je Almerija ostala poprilično udaljena od drugoplasirane Majorke, pa je sve izvjesnije da će put do Primere morati da traže preko plej-ofa.

Ipak, ono što može da raduje Sadikov bivši klub jeste činjenica da je postigao 16. gol u Segundi, a ukupno 18. ako tome dodamo i Kup kralja.

To znači da je sada Sadik na samo dva pogotka od brojke 20, koliko je potrebno da postigne ne bi li Partizan inkasirao dodatnih 500.000 evra na onih 5.000.000 zarađenih prilikom transfera Nigerijca.

Partizan bi mogao da dobije još 500.000 evra ukoliko Sadik odigra 50 mečeva u dresu Almerije, ali i čak 3.000.000 evra ukoliko se ova ekipa plasira u Primeru dok je Nigerijac član njihovog kluba.

Ovaj prvi od tri bonusa je vrlo blizu, ali ni ostali nisu nedostižni u nekom narednom periodu...