kup bih polufinale klis borac

BORAC U FINALU KUPA BiH! "Crveno-plavi" i u revanšu rutinski protiv Klisa, čeka se ime rivala za trofej!

Borac je izborio prvi nastup u finalu Kupa BiH još od 2010. godine!

kup bih polufinale klis borac Izvor: MONDO

U revanš utakmici polufinala Kupa BiH, Borac je trijumfovao nad ekipom Klisa rezultatom 1:2 i ukupnim rezultatom 2:6 izborio mjesto u finalu, gdje će igrati prvi put od sezone 2009-10!

Tada je u finalnom dvomeču bio bolji od Željezničara, a u finalu je još igrao 2004. godine, kada je poslije penal-ruleta poražen od Modriče.

Ove sezone, u finalu, koje se igra 27. maja u trening-centru u Zenici, igraće protiv boljeg iz dvomeča Tuzla sitija i Sarajeva, a prva utakmica, igrana na Tušnju, završena je trijumfom aktuelnog bh. šampiona rezultatom 0:1.

KLIS - BORAC 1:2 (1:2)
/Vila 15 - Moraitis 13, Zakarić 45+1/

Odlično je današnji meč počeo po crveno-plave, koji su u ranoj fazi meča, u 13. minutu, stigli do prednosti.

Goran Zakarić je u prvi plan izbacio Panajotisa Moraitisa, a ovaj rutinski matirao golmana domaćih i postigao treći gol za Borac od dolaska u crveno-plavi tabor.

Slavlje gostujućih fudbalera ipak nije dugo trajalo. Na svojoj polovini neoprezan je bio Đorđe Milojević, kojem je ovo bio povratnički meč nakon povrede šake, loptu mu je "ukrao" Muamer Vila i lako poentirao za 1:1.

Borac je u 20. minutu ponovo mogao da stigne do vođstva, ali je mladi David Čavić uzdrmao stativu sa više od 25 metara, ali i šest minuta kasnije, kada je kapiten Stojan Vranješ šutirao iz izgledne pozicije poslije veoma dobro izvedene kontre.

Ipak, u čemu nisu uspjeli oni, jeste već pomenuti Zakarić u nadoknadi prvog dijela.

Dejan Meleg je izveo slobodan udarac, Moraitis i Vranješ nisu uspjeli da zahvate loptu koja je potom pogodila stativu, ali se u nastavku akcije u gužvi najbolje snašao najbolji strijelac Borca u ovoj sezoni i vratio prednost crveno-plavima koja je do kraja meča i ostala na snazi.

Drugo poluvrijeme je, za razliku od prvog, bilo znatno siromašnije, a izdvajaju se samo situacije iz 53. i 77. minuta, kada su udarce oprobali Canović i Zakarić, ali su se istakli Lakić na jednoj, odnosno Cero na drugoj strani.

KLIS: Cero, Bajramović, Ćosić, Šabanović, Vila, Šimunović, Canović, Pirija, Husrep, Makan, Bitevija. Trener: Nedim Kudra.

BORAC: Lakić, Kujundžić, Dujaković, Vojnović, Bosančić, Čavić, Vranješ, Meleg, Milojević, Moraitis, Zakarić. Trener: Marko Maksimović.

N A J A V A

Fudbaleri Borca na korak su od plasmana u finale Kupa BiH, prvog u istoriji kluba još od 2010. godine.

Crveno-plavi će danas u 15 časova, na stadionu Rođeni u Mostaru, u revanš utakmici polufinalne faze odmjeriti snage sa Klisom iz Buturović Polja, koji su na Gradskom stadionu savladali 7. aprila rezultatom 4:1.

U tome su im "pomogli" fudbaleri federalnog drugoligaša, koji su dva puta zatresli vlastitu mrežu u Platonovoj ulici i omogućili igračima u crveno-plavim dresovima da prilično opušteno otputuju na revanš koji se igra, kako rekosmo, na stadionu Veleža.

Ukoliko stignu do finalne borbe za trofej, igrači Marka Maksimovića će 27. maja, u trening-centru Fudbalskog saveza BiH, igrati protiv boljeg iz dvomeča Tuzla sitija i Sarajeva.

Prvi meč, igran na Tušnju, završen je pobjedom bordo tima rezultatom 0:1, a revanš se igra danas od 17 časova, na Olimpijskom stadionu Koševo.

Ostanite uz MONDO, pratićemo meč iz Mostara UŽIVO!

16:48
16:47

Kraj utakmice!

Kraj meča u Vrapčićima, Klis - Borac 1:2, BORAC JE U FINALU KUPA BiH!

16:45

Dva minuta nadoknade u Vrapčićima

16:42

Još dvije promjene u Klisu

Umjesto Husrepa i Vile, u igri su Gabela i Mujak.

16:40

Još pet minuta

Još samo pet minuta dijeli crveno-plave fudbalere od plasmana u finale Kupa BiH, a tamo će, 27. maja, igrati protiv boljeg iz dvomeča Tuzla sitija i Sarajeva.

16:36

82' - Loša završnica Zakarića

Situacija je bila obećavajuća, Zakarić se oslobodio jednog igrača Klisa, ali je poslao loptu visoko preko gola.

16:35

77' - Zakarić!

Oprobao je Zakarić udarac, ali se Cero istakao odličnom intervencijom.

16:25

Ponovo mijenja i Kudra

Izlazi Canović, na teren će Jahić.

16:24

Drugi žuti karton za Borac

Poslije Milojevića u prvom, sad je žuti karton dobio Mols.

Izvršio je sada Maksimović i petu izmjenu, van igre je strijelac prvog gola Moraitis, a na terenu je sada Amar Tahrić.

Izvor: MONDO

16:22

16:16

Dvostruka promjena u Klisu

Umjesto Bitevije i Šabanovića, ulaze Bajrić i Kozić.

16:14

59' - Borac rutinski odrađuje posao

Do kraja meča ostalo je nešto više od pola sata, fudbaleri u crveno-plavim dresovima rutinski odrađuju utakmicu u Mostaru na putu ka finalu Kupa BiH, prvom u istoriji kluba još od 2010. godine.

U međuvremenu, Vranješ izlazi iz igre, a na terenu je Šikanjić.

16:08

53' - Canović!

Dobro je šutirao Canović i stavio na muke Lakića, ali Borčev golman još bolje interveniše i šalje loptu u korner!

Poslije udarca iz ugla, nije, ipak, bilo opasnosti po crveno-plavi gol.

16:02

47' - Pokušaj Melega

Bio je Dejan Meleg na startu nastavka u dobroj situaciji, ali nije odreagovao na najbolji način.

Ostaje 1:2 u Vrapčićima.

16:01

Počelo je drugo poluvrijeme, tri izmjene u Borcu

Na startu nastavka, tri izmjene u Borcu.

Van terena su Bosančić, Milojević i Kujundžić, a ušli su Mols, Borovčanin i Subić.

15:46

45+1' - GOOOOL!

Borac ponovo vodi protiv Klisa, strijelac je Zakarić!

Meleg je izveo slobodan udarac, loptu nisu uspjeli da zahvate Moraitis i Vranješ, pogodila je stativu, da bi se poslije gužve pred golom Klisa najbolje snašao Zakarić i poentirao za 1:2!

Domaći su tražili faul u napadu, ali se arbitar nije oglasio.

15:43

Minut sudijske nadoknade

Husrep je sad zaradio žuti karton.

15:42

43' - Odličan udarac Šabanovića!

Odlično je to bilo!

Poslije faula Bosančića nad Šimunovićem, Šabanović je izveo slobodnjak na desnoj strani, a Lakić veoma dobro intervenisao i spriječio Klis da povede.

15:38

40' - Težak šut Zakarića

Poslije centaršuta sa lijeve strane, Vranješ je želio da stigne do lopte prije Cere, a u nastavku akcije Zakarić iz teške pozicije šutira preko gola.

15:37

Igra se 40. minut meča u Mostaru, rezultat je i dalje neriješen, u ovim trenucima ekipa ne pružaju mnogo toga.

15:27

Karton i za Klis

"Požutio" je sada Vila poslije faula nad Bosančićem pred golom Borca.

15:26

28' - Žuti karton za Milojevića

Ponovo je na isti način pogriješio Milojević kao kod gola Klisa, a onda, nakon što se nije razumio sa Lakićem prilikom pasa, žestoko faulirao rivala i zaslužio javnu opomenu.

15:24

26' - Vranješ pored gola!

Sada je Borčev kapiten bio u dobroj prilici!

Nakon jednog presinga igrača Klisa, "sijevnula" je kontra Borca, do lopte je na lijevoj strani stigao Vranješ, ali je iz izgledne pozicije šutirao pored gola...

15:21

23' - Klis opet prijeti

Strijelac gola za domaće je izveo slobodan udarac na lijevoj strani, a Šabanović udarcem glavom pogađa dobro postavljenog Lakića.

15:19

20 - Stativa Čavića!

Kakva je to šansa bila da Borac ponovo povede!

Sa više od 25 metara Čavić je "raspalio" po lopti, ali je uzdrmao stativu!

Bio bi to prelijep pogodak Borčevog 19-godišnjeg igrača!

15:17

19' - Solidan pokušaj Klisa

Ohrabrili su se domaći nakon izjednačujućeg gola...

Poslije lijepe akcije Klisa, Husrep je sa desne strane šutirao visoko preko gola.

15:14

15' - GOOOL!

Klis ekspresno uzvraća!

Milojević je izgubio loptu na svojoj polovini, ''ukrao'' ju je Vila i lako matirao Lakića...

Sada je 1:1 u Vrapčićima!

15:12

13' - GOOOOL!

Borac je poveo, strijelac je Moraitis!

Zakarić je poslao loptu za grčkog internacionalca, a ovaj rutinski matirao golmana Ceru!

Klis - Borac 0:1!

15:07

9' - Milojević!

Za sada najbolja prilika na utakmici!

Izveden je korner sa lijeve strane, Milojević je zahvatio loptu glavom, ali šutirao pored stative gola Klisa.

15:06

7' - Gužva pred golom Klisa!

Čavić je izveo slobodan udarac sa lijeve strane poslije faula nad Moraitisom, golman domaćih je izboksovao loptu, poslije čega se stvorila gužva pred golom Klisa.

Zakarić je šutirao u nastavku akcije, ali odbrana domaćih uspijeva da interveniše.

15:04

6' - Pokušaj Vranješa

U šestom minutu pišemo prvi pokušaj na meču.

Sa desne strane je centrirao Dujaković, loptu je glavom zahvatio kapiten Vranješ, ali nije to učinio na željeni način, pa je šutirao preko prečke gola Klisa.

14:58

1' - Počeo je meč

Počela je utakmica u Mostaru! Već u prvom napadu Klis je centrirao pred gol Nikole Lakića, ali nije bilo opasnosti po njegov gol.