Specija je smrt za velike, Inter kiksao kad ne treba! Gubio i Juve, ali su defanzivci okrenuli!

Autor Goran Arbutina

Specija zaustavila i drugi milanski klub. "Staru damu" spasili oni koji "nikad ne pogađaju"!

serija a 322 kolo remi inter juventus preokret Izvor: Tanjug/AP/Alfonso Cannacacciuolo

Veče iznenađenja u Seriji A!

Poslije poraza Milana od Sasuola, Inter je mogao da ode na 12 bodova, ali se ispriječila Specija, autsajder koji voli da pomrsi račune velikima.

Nakon pobjeda nad Napolijem i Milanom ostvarenim ove sezone, Specija je u srijedu uveče remizirala sa Interom 1:1 iako je uputila samo jedan šut u okvir gola.

Bilo je to 12. minutu kada je Farias savladao Handanovića i natjerao svoje saigrače na defanzivu koja je trajala do samog kraja.

U finišu poluvremena Perišić je izjednačio, a onda smo gledali opsadu gola Specije i prilično loše izdanje vjerovatno i najboljeg napadačkog tandema u Evropi, Lukaku – Lautaro.

Nije ih samo Milan počestio prilikom da se odlijepe, činio je to i štoper Ismaili sa dve katastrofalne greške, ali ni te stopostotne šanse i situacije „jedan na jedan“ nisu bile dovoljne Belgijancu i Argentincu.

Nekoliko puta pogađao je Inter okvir gola, poništena su mu i dva gola u posljednjih pet minuta zbog ofsajda i na kraju se radovala Specija. Bod kao pobjeda!

Izvor: Tanjug/AP/Piero Cruciatti

Gubio je i Juventus poslije lijepog pogotka Brugmana iz slobodnog udarca, ali je na kraju sa 3:1 savladao Parmu.

"Stara dama" se za razliku od Intera koji je sve karte, ili ti lopte, bacao na napadače, oslonila na svoje defanzivce, a preokret joj je donio igrač koji "nikad ne pogađa".

Aleks Sandro zabio je dva gola u razmaku od četiri minuta, od 43. do 47, da bi De Liht svojim prvencem u dresu Juventusa ovjerio pobjedu 3:1 kojim je došao na samo bod od Milana.

VETERANI i DALJE POGAĐAJU

Četiri gola viđena su i u Đenovi i to u prvih 20-ak minuta, a na kraju Đenova i Benevento morali su da se zadovolje po bodom.

Pogađate, junak Đenove bio je Goran Pandev koji je postigao oba pogotka za domaće.

Ni Fabio Kvaljarela nije mogao da se ne upiše u strijelce u ovom kolu.

Nakon što mu je jedan pogodak poništen zbog ofsajda nakon intervencije iz VAR sobe Kvaljarela je sa bijele tačke donio pobjedu Sampdoriji na gostovanju Krotoneu.