Sedam golova na "Dijegu Maradoni": Majstorije Sergeja i Insinjea, rekord Mertensa! (VIDEO)

U Napulju je prekinuta serija pobjeda Lacija, koji je napravio veliki korak unazad u trci za plasman u Ligu šampiona.

napoli - lacio 5:2, serija a, 32. kolo Izvor: Tanjug, Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Fantastična utakmica u Napulju i jedna od najefikasnijih u cijeloj sezoni!

Napoli je u derbiju 32. kola Serije A prekinuo Lacijev niz od pet uzastopnih pobjeda i vratio se u trku za plasman u elitno evropsko takmičenje

NAPOLI - LACIO 5:2 (2:0)

Domaćin je na stadionu "Dijego Armando Maradona" već na početku šokirao Rimljane i poveo 2:0 u prvih desetak minuta, doduše zbog bizarne situacije u kojoj je glavni akter bio reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić, da bi majstorskim lobom Lorenco Insinje a potom i Dris Mertens u nastavku "ovjerili" jubilarnu 20. pobjedu.

Međutim, ni kod "pokera" golova u minusu, izabranici Simonea Inzagija nisu izgubili nadu niti su prestali da se bore, pa su za samo pet minuta (70, 75) postigli dva pogotka i smanjili rezultat preko Ćire Imobilea i Milinković Savića, da bi Napoli kompletirao "petardu" pogotkom Viktora Osimena, kojim je stavio tačku na izvanrednu utakmicu.

Tim Đenara Gatuza sada zaostaje samo dva boda za mjestom koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone, dok je Lacio devetim prvenstvenim porazom napravio korak unazad na putu ka evropskoj eliti.

Već u trećem minutu sudija Marko Di Belo je na insitiranje fudbalera Lacija pregledao VAR, ali je umjesto da pokaže na penal za goste, pokazao na "kreč" za Napoli jer je Sergej Milinković Savić u prethodenoj akciji faulirao Kostasa Manolasa.

Siguran sa "bijele tačke" bio je Lorenco Insinje - 1:0

Samo nekoliko minuta kasnije, Napoli je udvostručio prednost lijepim golom Matea Politana, koji je iskosa pogodio bliži ugao - 2:0.

Pobjedu su u nastavku majstorskim golovima u 53. i 65. minutu potvrdili Insinje i Dris Mertens, a ne zna se koji je ljepši gol!

Insinje je majstorski u maniru slavnog Argentina po kojem stadion u Napulju nosi ime lobovao španskog golmana Rejnu, dok je Belgijanac nakon povratne Pjotra Zjelinskog, majstorski poslao loptu pod prečku - 4:0.

Zanimljivo, taj pogodak Mertensa bio je 102. za belgijskog napadača kojim je izjednačio rekord Napolija svih vremena u Seriji A u vlasništvu Antonija Vojaka.

Gosti iz Rima se nisu predavali već su najprije uspjeli da smanje pogotkom Ćira Imobilea u 70. minutu, da bi pet minuta kasnije, Sergej Milinković Savić izveo slobodan udarac i unio golmana Aleksa Mereta u gol - 4:2. Bio je to njegov četvrti gol iz slobodnjaka, a ukupno osmi u sezoni.

Izvor: Tanjug, Alessandro Garofalo/Lapresse via AP)

Ipak, snage za eventualni remi ili preokret nije bilo kod nebesko-plavih, pa je Osimen razriješio sve dileme, ako su uopšte i postojale.