Novi VAR skandal! Španija bruji - Real je pokraden: Benzema oboren u kaznenom, sudija dao penal Sevilji! (VIDEO)

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Nikome u Španiji nije bilo jasno kako je to moguće, naročito ne mnogobrojnim navijačima Real Madrida, ali to su posljedice uvođenja VAR sistema...

real - sevilja VAR penal karim benzema eder militao primera Izvor: Twitter/@goal/Printscreen

U Španiji smo dobili nevjerovatnu trku za titulu gdje se tri tima na dva kola prije kraja i dalje bore za trofej, a da čitava drama bude veća - u sve se umiješao i VAR.

Za jedne je VAR farsa, za druge potrebna stvar, ali ono što se desilo na meču Real Madrida i Sevilje teško da tehnologiji ide u prilog!

Real Madrid i Sevilja su remizirali 2:2 u vrlo važnom susretu u borbi za titulu, a nevjerovatne scene odigrale su se na oko 15 minuta prije kraja meča.

Kada je Karim Benzema bio srušen u šesnaestercu Sevilje, sudija je otišao da pogleda VAR snimak, ali je tom prilikom sudija pogledao i prethodnu situaciju na drugoj strani, kada je Eder Militao igrao rukom poslije kornera Sevilje.

I tako, umjesto da Real Madrid dođe do penala i šanse da povede 2:1, sudija je pokazao na penal za Sevilju, pošto se Militaovo igranje rukom dogodilo prije obaranja Benzeme u kaznenom prostoru!

U Realu su bili besni zbog ovakve odluke, a Ivan Rakitić je postigao gol za 2:1 i vođstvo Sevilje. Ipak, Eden Azar je u 94. minutu meča postavio rezultat na 2:2 i tako spasio Real poraza.

Real - Sevilja VAR
Izvor: YouTube/FootballisOp

Osim svega toga, u Realu su se žalili i da im je poništen penal zbog VAR odluke koji je trebalo da dobiju kada je lopta pogodila Đordana u ruku.