Borac - Zrinjski uživo prenos premijer liga bih

BORAC POBJEGAO SARAJEVU: Vranješ sa dva gola srušio Zrinjski, crveno-plavi imaju dva boda prednosti!

Banjalučki Borac golovima Stojana Vranješa savladao Zrinjski i primakao se šampionskoj titulu!

Borac - Zrinjski uživo prenos premijer liga bih Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Boanjalučki Borac ide ka šampionskoj tituli!

Na godišnjicu najvećeg uspjeha u istoriji kluba, Borac je napravio ogroman korak ka šampionskoj titulu pobjedom 2:1 protiv Zrinjskog u derbiju 30. kola Premijer lige BIH.

Dva gola postigao je Stojan Vranješ za trijumf nad Mostarcima i dva boda prednosti nad Sarajevom koje je u utorak remiziralo bez golova sa Slobodom.

Uspio je Zrinjski da izjednači nakon vodećeg pogotka Banjalučana, ali je u 42. minutu Vranješ ponovo matirao Varvodića i odlučio pobjednika, a ujedno se i 14. golom u sezoni učvrstio na listi najboljih strijelaca ispred Nemanje Bilbije koji ove večeri nije uspio da se upiše u strijelce.

Borac sada ima 60 bodova i ima odličnu šansu da se domogne druge titule šampiona BiH, dok je Zrinjski na petom mjestu sa 50 bodova i sve manjim šansama da izbori Evropu

Tradicija je na strani Borca, jer u međusobnim duelima ova dva tima uglavnom pobjeđuje domaćin, pa su tako „plemići“ posljednji put slavili na Gradskom stadionu u Banjaluci još u februaru 2009. godine.

I jedan i drugi trener neće moći da računaju na najjače sastave, a više problema ima trener Borca Marko Maksimović. On ne može da računa na Aleksandra Subića koji ima tri žuta kartona, te na povrijeđenog Almedina Ziljkića, kao ni na od ranije povrijeđenog golmana Bojana Pavlovića.

Kad je u pitanju ekipa Zrinjskog, Sergej Jakirović neće moći da računa na Almira Bekića koji je u prošlom kolu zaradio treći žuti karton i mora da pauzira.

21:49

90+2' - Čavić mijenja Melega, a Bosančić ulazi umjesto Vranješa

21:47

Igraće se tri minuta sudijske nadoknade

21:46

89' - Mehanović u šansi

Mehanović koji je ušao u igru umjesto Moraitisa bio je u prilici, ali je na kraju samo korner za Borac. Tražili su domaći i penal zbog navodnog igranja rukom Jakovljevića, ali sudija Bilbija pokazao je samo na korner.

21:42

81' - Poništen gol Vranješa

Mogao je to biti i het-trik ali je gol Vranješa opravdano poništen zbog nedozvoljene pozicije

21:36

78' - Stopostotna šansa za Zrinjski!

Tičinović je ubacio s lijeve strane, Todorović se ubacio na peterac, bio potpuno sam, ali nije uspio da visoku loptu najbolje primi na prsa i odbrana Borca je otklonila opasnost

21:34

Žuti karton za Zakarića

21:33

75' - izmjene na obje strane

Škrbić mijenja Juranovića, a Dujaković Ćorića

21:31

73' - Tičinović spašava čist gol

Ćosić je odlično probio po lijevoj strani i uputio loptu u peterac za Moraitisa, ona je već prošla pored Varvodića ali Tičinović u posljednjem trenutku interveniše ispred napadača Borca i spašava čist gol

21:29

72' - Pritisak Zrinjskog

Gosti sada pokušavaju da pritisnu, Todorović je šutirao, Lakić brani

21:27

Žuti karton zaradio je Vojnović

21:26

68' - Dobra akcija Borca

Akcija Ćorića i Vranješa po desnoj strani, kapiten Borca ušao je u šesnaesterac i pokušao da ubaci, ali je nakon intervencije Jakovljevića lopta završila u rukama Varvodića

21:24

66' - Mols je ostao na travi

Veznjak Borca je povrijeđen nakon starta Trebotića koji je dobio žuti karton. U međuvremenu je i Ćorluka "požutio".

21:20

62' - PREČKA!

Zrinjski je izveo svoj prvi korner na utakmici poslije kojeg Bilbija odlično skače i pogađa prečku!

21:08

50' - Moraitis pokušava glavom

Vranješ je sve uradio na lijevoj strani i ubacio na drugu stativu za Moraitisa,a  grčki napadač u teškoj situaciji šutira glavom pored gola

21:07

50' - LAKIĆ!

Dobra šansa za Zrinjski, pokušao je Bilbija iz voleja sa desetak metara, ali Lakić brani!

21:03

46 - Meleg odmah u šansi

Vranješ je poslao loptu u šesnaesterac za Melega, ali njegov pokušaj Varvodić je odbio u korner

21:02

Počinje drugo poluvrijeme!

20:57

20:51

Kraj prvog poluvremena

20:43

42' - GOOOL ! Borac - Zrinjski 2:1

Stojan Vranješ pobjegao je odbrani Zrinjskog i lijepo pogodio suprotni ugao Varvodićevog gola za novo vođstvo Borca - 2:1! Ovo je 14. pogodak kapiten Borca u ovoj sezoni!

20:40

40'- LAKIĆ BRANI!

Sada velika greška Zakarića na drugoj strani, ali šut Tičinovića iz vrlo dobre pozicije brani Lakić!

20:39

39 - STATIVA!

Borac pogađa stativu! Zlomislić je pogriješio, Vranješ uposlio Melega u šesnaestercu, a veznjak Borca pogađa stativu!

20:37

35' - Dobar centaršut

Ponovo dobar centaršut Borca sa desne strane, ovog puta interveniše Jakovljević

20:37

28' - Sigurna odbrana Zrinjskog

Pokušao je Borac kombinacijom Vranješa i Ćorića po desnoj strani, ali Ćorluka izbacuje centaršut u aut

20:25

22' - GOOOL Borac - Zrinjski 1:1

Brzo su Mostarci izjednačili. Bilbija je spustio glavom loptu za Juranovića, a ovaj nakon driblinga prevario Vojnovića i matirao Lakića za izjednačenje 1:1

20:21

19- Opasno u šesnaestercu Borca

Bila je to opasna šansa za goste, ali je odbrana Borca uspjela da riješi i sačuva svoje mrežu

20:17

GOOOL! BORAC - ZRINJSKI 1:0

Borac vodi 1:0 od 14. minuta!

Poslije kornera koji je izborio Ćosić lopta je došla do Vranješa, a kapiten Borca svojim 13. golom u sezoni doveo Borac u vođstvo!

20:15

13- Lakić brani!

Bio je to dobar pokušaj Ljubića ali brani Lakić

20:11

6' - Borac se oslobodio pritiska gostiju

Gosti su agresivnije ušli u meč, ali se Borac oslobodio pritiska i zaprijetio preko Vranješa, međutim, njegov udarac je izblokiran

20:09

Počeo je meč u Banjaluci

20:09

Borac pozdravio bivšeg predsjednika

Na današnji dan prije 33 godine Borac je osvojio Kup Maršala, a tim povodom tadašnjem predsjedniku Mesudu Mulaomeroviću uručen je dres sa brojem 33.

Izvor: MONDO/Vedran Čevčuk