Željezničar Borac uživo prenos Arenasport

BORAC POSLIJE DECENIJE OSVOJIO GRBAVICU, istorija se ponavlja - titula je blizu!

Banjalučki Borac golovima Zakarića i Melega savladao Željezničar 2:1 na Grbavici i odmakao SarajevU na četiri boda!

Istorija se ponavlja!

Poslije deset godina Borac je savladao Željezničar na Grbavici i ponovo je na pragu šampionske titule!

Ekipa Marka Maksimovića golovima Zakarića i Melega  savladala je Željezničar 2:1 u Sarajevu i upisala prvi prvenstveni trijumf na Grbavici od šampionske sezone 2010/2011.

Borac je ovim trijumfom pobjegao na četiri boda Sarajevu koje je danas remiziralo sa Mladosti pa crveno-plave dijeli samo još jedna pobjeda od šampionske titule u Premijer ligi BIH.

Crveno-plavi će u narednom kolu igrati protiv Tuzla sitija na Gradskom stadionu u Banjaluci i bilo koja pobjeda donosi im trofej.

Banjalučani su u nedjelju nastavili da ruše tradiciju i poslije Koševa koje je osvojeno poslije šest godina, pala je i Grbavica,

Borac je dominirao u nedjelju, bio opasniji i stvarao prilike, iako će statistika reći da je do dva pogotka stigao iz dva udarca u okvir golova.

Međutim, Jasmin Bender i njegova odbrana non-stop su bili na iskušenju, a tek nekoliko puta zaprijetio je Željezničar iz kontranapada.

Bedem plavih probijen je u 67. minutu, kada su se konačno isplatila ofanziva Borca, ali i dobre izmjene  Maksimovića.

Trener Borca na poluvremenu je umjesto Moraitisa uveo Mehanovića, a ovaj posljednji odlično se gradio u šesnaestercu nakon povratne Subića i vratio loptu za Zakarića koji iz prve šalje loptu u mrežu za vođstvo 1:0!

Samo šest minuta kasnije bilo je 0:2 na semaforu!

Crveno-plavi su pritiskom na ivici šesnaesterca osvojili su loptu, ona je došla ponovo do Mehanovića koji ju sada ostavlja za Melega, a veznjak BOrca fantastičnim udarcem pogađa suprotne rašlje za 2:0!

Tek nakon toga vidjeli smo nešto opasnije napada Željezničara, međutim, tek u 92. minutu uspjeli su da matiraju Pavlovića.

Bekrić je lijepim udarcem iz slobodnog udarca smanjio na 2:1, ali bilo je kasno za bilo kakvu neizvjesnost i Borac je uspio da se odbrani u posljednjih 60-ak sekundi za veliku pobjedu na Grbavici.

NAJAVA

Željezničar još traži prvi trijumf u 2021. godini, a iz tabora plavih najavili su da će sve uraditi da pomrse račune Borcu, iako će klub sa Grbavice biti bez trenera Blaže Sliškovića.

S druge strane Borac želi da sruši tradiciju i upiše prvu pobjedu na Grbavici poslije deset godina kojom bi održao dva boda prenosti nad Sarajevo ili čak povećao tu prednost.

Trener marko Maksimović neće moći da računa na Almedina Ziljkića, te na odranije povrijeđene Marka Jovanovića i Jovu Lukića, dok se u tim vraćaju oporavljeni Bojan Pavlović, kao i Aleksandar Subić, koji je odradio suspenziju.

Meč pratite uživo klikom na Razvoj događaja!

18:52

Kraj utakmice

18:50

90+2' - GOOOL! Željezničar - Borac 1:2!

Bekrić je prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca smanjio na 2:1 u drugom minutu sudijske nadoknade!

18:48

Tri minute sudijske nadoknade na Grbavici

18:44

Nekoliko izmjena u međuvremenu

Bosančić je zamijenio Uzelca, a Čavić Zakarića.

18:43

85' - Bekrić!

Novi napad domaćih, sada je Bekrić šutirao sa nekih 15 metara, ali bio je neprecizan.

18:42

83' - Ćosić izbacuje sa gol-linije!

Željezničar je bio u odličnoj šansi, Zec se našao u petercu iza odbrane Borca i šutirao u padu, a Ćosić je izbacio loptu sa gol-linije. Tražili su domaći prekršaj, ali nije se činilo da je bilo kontakta i sudija Mujić je pokazao žuti karton Boji zbog prigovora.

18:40

82' - Vranješ!

Odličan kontranapad Borca, Zakarić je ubacio za Vrenješa, međutim, malo previsoko i kapiten Borca nije najbolje šutirao glavom sa 7-8 metara

18:33

73' - GOOOL! Željezničar - Borac 0:2!

Borac vodi 2:0 na Grbavici od 73. minuta. Osvojili su loptu fudbaleri Borca pritiskom na ivici šesnaesterca a onda je Meleg fantastičnim udarcem u rašlje zatresao mrežu za vođstvo crveno-plavih 2:0.

18:28

70' - Opasno u šesnaestercu Borca

Miličević je ubacio za Zeca koji kasni, međutim, lopta dolazi do Subašića, a njegov šut brani Pavlović

18:26

67' - GOOOOL! Željezničar - Borac 0:1!

Borac vodi 1:0 protiv Željezničara od 67. minuta. Odlična akcija za Subića koji vraća povratnu za Mehanovića, a ovaj ostavlja za Zakarića koji šalje loptu u mrežu za vođstvo crveno-plavih na Grbavici!

18:20

62' - Loš pokušaj Vojnovića

Probao je Vojnović udarcem iz daleka, ali lopta odlazi preko gola

18:14

56' - Ubacivanje za Zeca

Miličević je ubacio za Zeca, ali je fudbaler Željezničara bio leđima okrenut i nije uspio da uputi dobar udarac.

18:11

53' - Ikić spašava u korner

Mehanović je izbacio Subića na lijevoj strani, bek borca je dobro centrirao, a Ikić ispred Vranješa izbija u korner. Poslije udarca iz ugla nije bilo opasnosti po gol domaćih

18:08

51' - Vranješ "nokautirao" Alispahića

Sada je Vranješ pokušao iz slobodnjaka, i on je pogodio živi zid, odnosno Alispahića u glavu pa je igra prekinuta jer je fudbaler Željezničara ostao na travi

18:07

50' - Meleg u živi zid

Sada Meleg pogađa živi zid, a Alispahić je nakon toga faulirao Vojnovića

18:06

49' - Žuti za Čelikovića

Požutio je Čeliković zbog prigovora

18:06

49' - Mujezinović u Pavlovića

45+2 - Posljednji napad pripao Borcu

Borac je imao slobodan udarac, ali daleko iskosa sa desne strane, a Bender lako hvata loptu

17:47

45+1' - Napad Željezničara

Gasal je ubacio u peterac gdje ej bilo nekoliko igrača Borca, ali lopta prolazi, nikog nije bilo od fudbalera Željezničara i od svega bio je to gol aut.

17:45

45' - Žuti i za štopera Željezničara

Frane Ikić dobio je žuti karton nakon faula nad Moraitisom

17:43

42'- žuti karton za Uzelca

Štoper Borca Dejan Uzelac dobio je žuti karton nakon prekršaja i progovora i propustiće sljedeći meč protiv Tuzla sitija

17:40

38' - Mujezinović izblokiran

Gasal je uputio povratnu za Mujezinovića, ali je njegov pokušaj izlokiran. Prethodno smo vidjeli dve poluprilike, Pavlović je istrčao na 20 metara i intervenisao ispred Zeca, a u nastavku akcije Moraitis nije uspio da stigne loptu nakon dobrog okomitog pasa.

17:37

35' - Novi napad Borca

Vranješ je sa ivice šesnaesterca skroz iskosa sa lijeve strane centrirao na drugu stativu za Zakarića, ali nije najbolje šutirao i od svega lopta za golmana Željezničara. Tražio je tu Zakarić korner, ali Mujić pokazuje da se igra nastavi.

17:31

29' - Bender griješi, odbrana Željezničara spašava

Pogriješio je golman Željezničara Josip Bender ispala mu je lopta u petercu poslije centaršuta Zakarića, ali odbrana Željezničara uspjela je da izbije ispred Vranješa i Moraitisa

17:21

20' - Ćosić!

Štoper Borca Đorđe Ćosić šutirao je glavom sa četiri-pet metara nakon ubačene lopte iz slobodnog udarca, ali nije dobro zahvatio loptu i ona odlazi daleko od gola

17:18

15' - Slobodnjak Borca, pa kontra Željezničara

Moraitis je izborio prekršaj na desnom krilu, Zakarić je ubacio, ali je lopta izbijena, a potom je uslijedila kontra Željezničara nakon koje je Pavlović morao da hvata loptu

17:11

10' - Vranješ ponovo u prilici

Bila je to iznenadna prilika za Vranješa nakon što se Ikić okliznuo pa nije najbolje izbio loptu, međutim, Vranješ šutira iz voleja pored gola

17:09

5' - Vranješ pogađa živi zid

17:04

3' - Prvi šut na utakmici

Zec je isprobao šut sa distance, Pavlović lako hvata loptu

17:02

Počeo je meč na Grbavici

16:28

Prijateljsko ćaskanje na travnjaku Grbavice

Pred početak utakmice igrači i treneri obje ekipe prošetali su travnjakom Grbavice i proveli par minuta u prijateljskom ćaskanju