Odigrani mečevi 31. kola bh. elite.

m:tel premijer liga bih 31. kolo uživo rezultati i tabela borba za titulu i opstanak Izvor: Promo/FK Olimpik Sarajevo

Do kraja sezone u m:tel Premijer ligi BiH ostala su još dvakola, a danas su odigrani mečevi 31. kola.

Najvažniju pobjedu ostvarili su fudbaleri Borca, koji su prekinuli negativnu tradiciju i slavili protiv Željezničara na "Grbavici" 2:1, čime su se približili osvajanju titule.

Banjalučanima je sada potreban još samo jedan trijumf iz preostala dva meča, protiv Tuzle siti i Slobode, kako bi osvojili drugu titulu u istoriji, a prvu još od 2011. godine.

U Doboju kod Kaknja nije bilo golova. Mladost i Sarajevo odigrali su 0:0, a i ovaj rezultat odgovarao je banjalučkim "crveno-plavim".

U borbi za opstanak vrijedne bodove upisao je Radnik, koji je golom Velibora Đurić savladao Olimpik. Ekipa iz Sarajeva nezadovoljna suđenjem arbitra Dragana Petrovića u finišu je nakratko napustila teren, ali se vratila i odigrala ostatak meča. Promjene rezultata nije bilo.

Krupa je doživjela poraz od Zrinjskog, koji je mogao slaviti i ubjedljivije. Nemanja Bilbija nije uspio da iskoristi jedanaesterac, ali je nešto kasnije pogodio iz "popravnog".

Detalje svih susreta potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

Kraj i u Bijeljini

Nakon što su kratkotrajno napustili teren Gradskog stadiona u Bijeljini, fudbaleri Olimpika vratili su se i okonćali meč. Radnik je slavio 1:0 i osvojio veoma važne bodove u borbi za opstanak.

18:53

Završene su sve utakmice, prekid u Bijeljini

Fudbaleri Olimpika napustili su teren u Bijeljini nezadovoljni suđenjem. Vidjećemo da li će se vratiti na teren i da li će duel sa Radnikom biti završen.

18:52

90+2' - Bekrić odlično pogađa iz slobodnog udarca

Počasni gol za Željezničar - majstorski je Bekrić izveo slobodnjak, Pavlović se nije ni pomjerio, 1:2.

18:46

90' - Sarajevo će meč završiti sa igračem manje

Isključen je Mustedanagić.

18:42

85' - Finiš utakmica, nema promjena rezultata

18:33

74' - GOOOL! Novi gol Banjalučana, 0:2 na "Grbavici"!

Odlično je pogodio Meleg, Borac ima velika dva gola prednosti protiv Željezničara - 0:2.

18:30

73' - GOOOL!!! Tuzla siti stiže do izjednačenja.

Dosuđen je penal za domaćina, a siguran realizator najstrože kazne bio je Ubiparip.

18:25

67' - GOOOL! Borac vodi na "Grbavici".

Sjajan pogodak postigao je Zakarić, Banjalučani imaju vođstvo protiv Željezničara 1:0!

18:12

50' - GOOOL!!! Zrinjski vodi 3:1!

Ponovo Zrinjski ima dva gola predosti. Bila je to sjajna akcija Mostaraca, Bilbija je na kraju propustio loptu, koju je dočekao Mašić i precizno pogodio za 3:1.

18:02

Počelo je drugo poluvrijeme na svim utakmicama

17:50

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Ukupno sedam pogodaka u prvih 45 minuta mečeva 31. kola m:tel Premijer lige BiH. U najzanimljivijim mečevima nema golova. Željezničar i Borac igraju 0:0, a isti rezultat je i u duelu Mladosti i Sarajeva.

Radnik ima gol prednosti protiv Olimpika, dok Velež ima prednost protiv Tuzle siti. Neriješno je u duelu Slobode i Širokog Brijega.

Zrinjski protiv Krupe vodi 2:1.

17:47

45' - GOOOL!!! Široki Brijeg pogađa u samom finišu

Izjenačenje na "Tušnju", Širokobriježani su postigli gol u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Stipe Jurić je donio izjednačenje gostima pred pauzu.

17:43

40' - GOOOL!!! Već treći gol u Mostaru, Krupa je smanjila na 2:1!

Krupa je izvela prvi korner na utakmici, Palić je dobro šutirao glavom, lopta je pogodila Jakovljevića, promijenila smjer i završila u golu Mostaraca.

17:35

35' - Dva gola praktično u istom minutu!

Radnik je krunisao terensku nadmoć i poveo protiv Olimpika, dok su i gosti postigli prvi gol. Velež je u Banovićima poveo protiv Tuzle siti. Strijelac za Bijeljince bio je Đurić, a za Mostarce Georgijević.

17:28

26' - GOOOL!!! Zrinjski povećava prednost!

Novi penal za Mostarce, ali ovaj put Bilbija je precizan. Ćivić je faulirao Tičinovića, a napadač Zrinjskog ovaj put samo je potkopao loptu u prevario Kolaka.

17:25

23' - GOOOL!!! Sloboda vodi protiv Širokog Brijega

Gol na "Tušnju", Mišković je precizan, Sloboda je povela.

17:22

21' - Olimpik sa igračem manje

Perišić je dobio direktan crveni karton u Bijeljini, Radnik će imati igrača više.

17:21

23' - Sredina prvog poluvremena

Za sada samo jedan pogodak na šest stadiona.

17:14

12' - GOOOL!!! Zrinjski ipak vodi!

Nisu Mostarci uspjeli da povedu sa "bijele tačke", ali jesu u 12. minutu autogolom fudbalera Krupe. Jovan Vladimir Pavlović nespretno je reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

17:04

3' - Bilbija je promašio penal!

Veliku šansu imao je Zrinjski da dođe do prednosti protiv Krupe, ali Nemanja Bilbija je pogodio prečku sa 11 metara.