Lukaku davao golove za Eriksena, pomogao i Dancima: Belgija razbija, teško će Rusi ovako u drugu fazu!

Pratite uz MONDO dešavanja na meču B grupe Evropskog prvenstva.

Lukaku davao golove za Eriksena, pomogao i Dancima: Belgija razbija, teško će Rusi ovako u drugu fazu! Izvor: Dmitry Lovetsky/Reuters Pool, Tanjug/Reuters Pool/Dmitry Lovetsky

Završen drugi dan Evropskog prvenstva, prepun šokantnih događaja kojima se niko nije nadao.

Poslije remija Velsa i Švajcarske u prvom meču, uslijedio je horor susret Danske i Finske koji je obeležilo kolabiranje Kristijana Eriksena, a u jednom trenutku se dovodilo u pitanje i igranje utakmice Belgije i Rusije.

Ipak, poslije dobrih vijesti iz Kopenhagena, meč u Sankt Peterburgu je odigran, a Belgija je bila surova protiv domaćina - 3:0!

BELGIJA - RUSIJA 3:0 (2:0)
/Lukaku 10, 88, Menije 34/

Belgija je na ovo Evropsko prvenstvo stigla kao jedan od timova koji pretenduju na osvajanje trofeja i u prvom meču na turniru su takve nade i opravdali.

Ekipa Roberta Martineza predvođena Romeluom Lukakuom upisala je siguran trijumf koji je najbolji strelac u istoriji reprezentacije Belgije otvorio pogotkom već u 10. minutu.

Poslije dobrog tempa u prvih 25 minuta, Belgijanci su "utišali" ruske navijače kada je rezervista Toma Menije u 34. minutu, tek sedam minuta po ulasku u igru, iskoristio odbijenu loptu da duplira vođstvo.

U nastavku nije bilo šansi da se Rusi ikako vrate u igru, Belgija je tokom većeg dijela meča samo privodila stvari kraju, a i Eden Azar je dobio priliku da se malo "rastrči".

U finišu susreta je Romelu Lukaku umakao Divejevu i sigurnom egzekucijom donio Belgiji sigurnih 3:0, postavši tako prvi čovjek na turniru koji je postigao dva pogotka.

Prvi od njih je posvetio Kristijanu Eriksenu, njegovom saigraču iz Intera, a poslije pobjede Finske nad Danskom 1:0, Belgijanci su zasjeli na prvo mjesto grupe B.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

22:52

KRAJ UTAKMICE: BELGIJA - RUSIJA 3:0!

Rutinska pobeda Belgije posle dva gola Romelua Lukakua i jednog gola Tome Menijea.

Lukakuovi golovi pomogli su tako i Dancima, a prvi je pogodak posvetio svom saigraču iz Intera, Kristijanu Eriksenu. Pobeda 3:0 znači da je Rusija u najgorem položaju, Danci jesu izgubili od Finske, ali bi eventualna pobeda protiv Rusa mogla da ih održi u igri za plasman u osminu finala.

Sada je stanje na tabeli ovako:

22:49

88' - GOOOOOOL, LUKAKU 3:0

Ne prašta Romelu Lukaku! Kako samo utrči iza odbrane Rusije, na sjajno dodavanje u prostor, Divejev nije imao tu šta da traži i to je 3:0! On je prvi igrač na turniru koji je postigao dva gola!

Izvor: tanjug/AP Photo/Kirill Kudryavtsev, Pool

22:45

84' - Rusi ne mogu da uđu u šansu

Pokušali su jednim centaršutem iz dubine posle slobodnog udarca stignu do šanse, ali sve je to mlako i ni izbliza dovoljno da se približe pogotku protiv Belgijanaca.

Ekipa Roberta Martineza u finišu odrađuje posao.

22:37

Vertongen morao da izađe

Da li je ovo problem za Belgiju? Doživeo je štoper Belgije jedan udarac od Artjoma Dzjube zbog čega mu se ukazivala i pomoć, a njegovo mesto je zauzeo Vermalen.

22:33

72' - Eden Azar ušao u igru

Belgijanci vode 2.0 bez imalo problema, a onda su rešili da Eden Azar uđe u igru umesto Drisa Mertensa.

Da vidimo šta može igrač Real Madrida posle loše sezone...

22:29

Ludilo Karaska iz prvog poluvremena

Samo pogledajte šta je sve uspeo da uradi u jednom napadu!

22:25

63' - Ušao u prvom, izašao u drugom poluvremenu!

Još dve izmene Rusije!

Muhin i Mirančuk su na terenu umesto Zobnina i Čeriševa, a upravo je Čerišev u 30. minutu zamenio Kuzjaeva! Proveo je tek nešto više od 30 minuta na terenu po ulasku u igru, da bi je onda napustio.

22:20

59' - Korner za Ruse, ali...

Ništa od kvalitetnog udarca iz ugla za domaće. Publika kao da se malo probudila u želji da podignu igrače Stanislava Čerčesova. Malo su Rusi bolji nego u prvom delu, ali igrači Belgije lagano kontrolišu stvari na terenu.

22:13

53' - Još ništa u nastavku

Videli smo jedan šut Rusa posle 25 sekundi u drugom delu igre, ali je bio vrlo neprecizan. Osim toga, malo šta drugo, a ni Belgijanci nemaju gde da žure.

22:06

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Ovo su detalji koji su obeležili meč do sada:

21:50

KRAJ POLUVREMENA

Belgija vodi posle potpune dominacije! Lukaku i Menije su bili strelci! Rusi kao da su jedva dočekali kraj prvog dela igre.

Izvor: Tanjug/Reuters Pool/Anton Vaganov

21:48

45+2' - Karasko preti!

Nema šta Karasko nije uspeo u ovom napadu Belgije, padao je i dizao se sa trave, na kraju je nekako posle driblinga šutirao sa 16 metara, ali njegov udarac ide preko gola.

21:42

Dosta mirnija igra u finišu

Bliži se kraj prvog poluvremena, Belgija nije dobila jedan penal kada se sve proveravalo u VAR sobi, Mateu Laoz je dobio potvrdu da je sve bilo čisto u toj situaciji.

Dosta mirnija igra posle drugog gola Belgije...

21:35

34' - GOOOOOOL, 2:0 ZA BELGIJU

Lako Belgija stiže do još veće prednosti, Toma Menije je u 27. minutu ušao u igru, a već šest minuta kasnije je iskoristio konfuziju u odbrani Rusije.

Posle odbijene lopte Šunjina, Menije je na pravom mestu da levom nogom zatrese mrežu Rusa i povisi na 2:0!

21:28

29' - Prinudna izmena Belgije

Toma Menije menja Timotija Kastanja na poziciji desnog vingbeka, prinudna izmena posle povrede Belgijanca.

21:23

"KRIS, VOLIM TE!"

To su bile reči Romelua Lukakua kada je postigao gol za Belgiju.

"Kris, volim te", bila je poruka Belgijanca za Kristijana Eriksena, njegovog saigrača iz Intera koji je danas proživljavao dramatične trenutke!

21:19

18' - Kako tutnji Lukaku!

Vukao je brzo loptu od centra sve do ivice šesnaesterca, delovalo je da će pretrčati Džikiju, ali se Lukaku potom spetljao.

Usledio je povratan pas za Dendonkera na ivicu šesnaesterca, ali njegov udarac iz prve odlazi visoko preko gola. Gledamo otvoren fudbal u Sankt Peterburgu!

Izvor: Tanjug/AFP Pool/Kirill Kudryavtsev

21:15

14' - Lepa šansa za Rusiju!

Mario Fernandes dobro udara loptu glavom posle kornera sa leve strane, ali taj udarac ide pravo u Tiba Kurtou i golman Belgije je siguran. Razvija se sada igra!

21:11

10' - GOOOOOOOOL, BELGIJA VODI 1:0

Lukaku ne prašta kikseve rivala i odmah koristi šansu da postigne prvi gol na turniru!

Loše je reagovala odbrana Rusije, zbog toga se napadač Belgije našao sam ispred golmana Šunina, okrenuo se i odmah šutirao precizno za 1:0!

Izvor: Tanjug/Reuters Pool/Dmitry Lovetsky

21:06

5' - Još uvek bez dešavanja

Pred početak utakmice, igrači Belgije su klečali kao znak borbe protiv rasizma, a igrači Rusije nisu.

21:01

UTAKMICA JE POČELA

Nadamo se vrhunskom fudbalu!

20:40

Ovako postave izgledaju formacijski

BELGIJA (3-4-3): Kurtoa - Aldervereld, Bojata, Vertongen - Kastanj, Dendonker, Tilemans, T. Azar - Mertens, Lukaku, Karasko

RUSIJA (4-2-3-1): Šunin - Fernandes, Semenov, Džikija, Žirkov - Barinov, Ozdoev - Zobnin, Kuzjaev, Golovin - Dzjuba

20:23

Poznat je i tim Rusije

Na stadionu u Sankt Peterburgu će imati i podršku navijača.

20:22

Ovo je sastav Belgije

Ovako Belgijanci napadaju Rusiju, dakle Eden Azar "greje klupu", a njegov brat će biti na terenu:

20:15

Drama Kristijana Eriksena!

Fudbaler Danske se borio za život na utakmici protiv Finske u okviru prvog meča prvog kola u okviru grupe B.

Te scene obeležile su ovaj dan, a posle vesti o poboljšanju njegovog zdravstvenog stanja, i drugi meč u toj grupi izimeđu Belgije i Rusije biće odigran po planu od 21 čas.

Izvor: Profimedia

UŽIVO: EURO SE NASTAVLJA POSLE ŠOKANTNIH DOGAĐAJA! Igra se po planu, Belgijanci i Rusi izlaze na teren!

20:00

Dobrodošli u MONDO live

Budite večeras uz MONDO, pratićemo uživo dešavanja na meču Belgija - Rusija u okviru 1. kola B grupe Evropskog prvenstva.