Grupa B stigla je do drugog meča na EURU, a prenos utakmice možete pratiti na MONDU.

100 minuta patnje Rusa i pobjeda za mir u kući: Obradovali se više VAR-u nego bombi za tri boda! Izvor: tanjug/Evgenia Novozhenina/Pool via AP

Drugo kolo grupe B na Evropskom prvenstvu počelo je pobjedom Rusije.

Fincima je trebala pobjeda ili remi kako bi se plasirali u osminu finala, i dobro su krenuli. Već u četvrtom minutu glavom je loptu poslao u gol Pohjanpalo, čak je i proslavio pogodak, međutim poslije konsultacija sa VAR sobom sudija je poništio taj gol.

Nakon što je utvrđen ofsajd, Finci su pokušavali da napadnu, ali je Rusija sjajno postavila svoju defanzivnu liniju. Pored toga fudbaleri Rusije sve vrijeme su napadali i inicijativa je bila na njihovoj strani.

Srećom po Finsku, Hradecki je dobro čuvao mrežu. Ipak, to je trajalo do 47. minuta kada je Aleksej Mirančuk prelijepim golom doveo reprezentaciju Rusije do vođstva od 1:0.

Rezultat je ostao nepromijenjen do kraja utakmice, imali su Finci nekoliko prilila u drugom poluvremenu. Tri vezana centaršuta mogla su da bude dobra prilika da se postigne bar jedan gol koji bi obezbijedio remi, ali ruska defanziva bila je na visini zadatka.

Ostaju zakoplikovane stvari u grupi B...

17:00

KRAJ! 1:0

Rusija je savladala Finsku u drugom kolu grupe B Evropskog prvenstva golom Alekseja Miračuka u 57. minutu.

16:52

89′ Kakva šansa!

Sve je moglo da se promeni!

O Šonesi je posle centaršuta asistirao Arajuriju, ali on je loptu poslao prekog gola. Bila je ovo dobra šansa za Fince kojima bi remi itekako odgovarao.

16:46

83′ Mirno

Bez ofanzive u polsednjih desetak minuta. Rusi se brani i čuvaju rezultat. Finci ne uspevaju na najbolji način da probiju odbranu.

Izvor: tanjug/Evgenia Novozhenina/Pool via AP

16:35

72′ Ponovo Rusi!

Kuzjaev je nakon kontre uspeo da namesti sebi dobru poziciju za šuz, lopta je  išla u gol, ali sjajna intervencija Hradeckog sprečava Ruse da povećaju vođstvo.

16:30

66′ Dobar napad

Djuba i Mirančuk organizovali su sjajan napad. Ruski kapiten plasirao je loptu do strelca jedinog gola na utakmici, ali Mirančuk je šalje pored stative

16:25

59′ Napadaju!

Finci stvaraju prilike, ali i dalje ne uspevaju da probiju u potpunosti odbranu Rusije. Imali su tri centaršuta ali nijedan nije pretvoren u gol.

Izvor: tanjug/AP Photo/Kirill Kudryavtsev, Pool

16:14

52′ Šansa!

Golovin je snažno šutirao, ali je lopta prošla pored stative. Dobra prilika za Ruse, ali falilo je još malo preciznosti.

Poluvreme! 1:0

Odlaze na pauzu Rusi sa vođstvom. Igraju ofanzivno obe ekipe, bilo je prilika sa obe strane. Na samom startu utakmice Pohjapalo je postigao gol za Finsku, ali posle konsultacije sa VAR-om sudija je poništio pogodak jer je fudbaler bio u ofsajdu.

U nadokandi vremena za 1:0 pogodio je Aleksej Miračuk.

15:47

46′ GOOOOL!

Aleksej Miračuk postože prelep gol vođstvo Rusije od 1:0

15:40

38′ Opasno!

Moglo je da dođe do dve izuzetno ozbiljne povrede, srećom ustali su obojica fudbalera. Kravev je pokušao da ukliza, ali nije uspeo i zakucao se u stativu, iza njega bio je Uronen kojeg je Rus nespretno šutnuo u lice.

15:29

26′ Nezgodno

Fernandeš je nakon udarca glavom pao, a lekari su mu pružili potrebnu pomoć. Međutim morao je Rus da napusti teren, a umesto njega i igri je Vjačeslav Karavaev.

15:24

22′ Prvi karton

Žuti karton dobio je Glen Kamara nakon starta nad Zobninom.

15:21

18′ Kakva odbrana!

Još jednom je zapretio Pohjanpalo koji je lako prevario odbranu Rusije, ali sjajno je intervenisao Safonov koji je istrčao u pravom trenutku i sprečio gol.

15:18

14′ Ofanzivno

Sve češći napadi Rusa. Ovoga puta Dzjuba je pokušao, ali lopta je pogodila stativu.

15:15

12′ Prtete Rusi

Zbunjeni nakon poništenog gola, uspeli su Rusi da se vrate u ovu utakmicu i organizovali jedan napad iz kojeg je moglo da se dođe i do gola. Ozdoev je poslao loptu iza prečke.

15:06

3′ Poništen gol!

Fincima je poništen pogodak! Pogodio je Pohjapalo glavom, Rusi su ostali šokirani, ali je ipak bio ofsajd pa tako pogodak nije priznat. Sudija je konsultovao VAR, a radovanje Finaca bilo je kratkog daha.

15:03

Lepo od njih

Finci su na zagrevanje izašli u majicama na kojima je pisalo "Kristijane brzo se oporavi", što je posvećeno Dancu Kristijanu Eriksenu koji je doživeo srčani udar upravo na utakmici protiv Finske.

Izvor: Profimedia

14:24

Evo i Rusa

Reprezentacija Rusije izlazi sa sledećom postavom: Safonov, Mario Fernandeš, Divejev, Džikija, Kuzjaev, Zobnin, Barinov, Odžoev,  Mirančuk, Golovn, Dzjuba.

14:22

Sastavi:

Finska se opredelila za sledeći tim: Hradecki, Toivio, Arajuri, O’Šaughnesi, Šuler, Kamara, Raitala, Lod, Uronen, Puki, Pohjanpalo.

14:12

Dobrodošli u MONDO live!

Ostanite uz nas, pratićemo prenos meča drugog kola grupe B na Evropskom prvenstvu između Finske i Rusije.