italija perfektna, u osminu finala euro 2020 iz grupe a ide i vels

Šaćiri kao u transu, ali nije dovoljno: Perfektna Italija na prvom mjestu, dalje idu i specijalisti za EURO!

Odigrani su posljednji mečevi u A grupi Evropskog prvenstva.

italija perfektna, u osminu finala euro 2020 iz grupe a ide i vels Izvor: Tanjug/AFP POOL/Andreas Solaro

Prva grupa na Evropskom prvenstvu je kompletirana - Italija i Vels idu u osminu finala, dok će Švajcarska morati da sačeka!

Italija je savladala Velšane 1:0, dok su Švajcarci bili bolji od Turske 3:1 u posljednjim mečevima grupe A.

EURO 2020 se polako zahuktavamo, a sada smo saznali i novo ime učesnika osmine finala. Poslije Italije, koja je to mjesto obezbijedila prije nekoliko dnaa, sada su to uspjeli i Velšani.

Oni jesu izgubili u Rimu golom Pesine, debitanta na velikim turnirima, ali im je i to bilo dovoljno da sačuvaju drugo mjesto na tabeli.

Ekipa Roberta Manćinija je promijenila osam igrača u odnosu na meč sa Švajcarskom, ali im je i to bilo dovoljno da savladaju Vels i sa perfektnim skorom i bez primljenog gola završe na prvom mjestu A grupe.

Švajcarska je za to vrijeme lako izašla na kraj sa Turcima, pobijedivši ih 3:1 u Bakuu, tako stigavši do prve pobjede na turniru. Nije to ekipi Vladimira Petkovića bilo dovoljno da nadoknade lošu gol-razliku, pa će na trećoj poziciji morati da čekaju rasplet u ostalim grupama ne bi li saznali idu li u osminu finala.

Oni se nalaze u dobroj situaciji, pošto ih je do četvrtog boda doveo tandem Haris Seferović - Džerdan Šaćiri. Ovaj prvi je donio vođstvo Švajcarskoj, a rođeni Gnjilanac potom sa dva lijepa pogotka potvrdio da je Turska najveće razočaranje turnira.

20:00

KONAČNA TABELA GRUPE A

Standings provided by SofaScore LiveScore

19:51

KRAJ - ITALIJA I VELS IDU DALJE

Italija je savladala Vels 1:0, a Švajcarska je bila bolja od Turske 3:1.

U osminu finala Italija ide sa maksimalnih devet bodova, Vels je drugi sa četiri, dok će Švajcarci zbog lošije gol razlike morati da čekaju rasplet u ostalim grupama.

Velšani su postali specijalisti za EURO - prošli put su stigli do polufinala, a i sada će biti nezgodan rival svakoj selekciji.

Izvor: Tanjug/Riccardo Antimiani, Pool via AP

19:47

PROMENA GOLMANA U ITALIJI

Salvatore Sirigu u 90. minutu menja Donarumu, da i on upiše nastup na ovom turniru.

19:34

75' - Šansa za Vels!

I to najbolja na meču! Posle centaršuta iz dubine, neko je od Velšana glavom prebacio loptu na drugu stativu, a tamo Geret Bejl hvata volej.

Ipak, nije to uopšte uradio kako treba, pa lopta odlazi preko gola Italije. I dalje je 1:0 za domaće

Izvor: Profimedia/Darren Staples/Sportimage via PA Images

.

19:25

68' - ŠAĆIRI, NOVI GOL ZA ŠVAJCARSKU!

Sada je 3:1 za Švajcarce protiv Turske, a Džerdan Šaćiri postiže drugi gol na meču i to posle odlične kontre i precizne završnice napada!

Izvor: Tanjug/Valentyn Ogirenko/Pool via AP

19:21

62' - GOOOOOL, TURCI SE UPISALI

Prvi gol za Tursku na ovom turniru i još jedna sjajna golčina na ovom meču! Posle lepih pogodaka Švajcaraca, sada je to uradio Kaveči!

Posle sedam primljenih golova, napokon jedan postignut za Turke!

Izvor: Tanjug/Naomi Baker/Pool via AP

19:18

61' - Seferović opet preti

Napadač Švajcarske je već postigao jedan gol, sada je opet dobro pretio, ali golman Turske dobro reaguje da vrhovima prstiju izbije loptu u korner. Ostaje 2:0 u Bakuu.

19:13

55' - DIREKTAN CRVENI KARTON ZA VELŠANINA!

Itan Ampadu je završio utakmicu zbog starta nad Bernardeskijem. Nagazio je igrača Italije otvorenim đonom, bio je neoprezan, ali postavlja se pitanje da li je sudija prestrogo isključio igrača Velsa!

19:10

53' - STATIVA ITALIJE!

Bernardeski je izveo vrlo lukav slobodan udarac sa skoro 30 metara, gađao je vezista golmanov ugao, ali od stative se lopta odbija u gol-aut!

19:03

NASTAVLJENI SU MEČEVI!

18:48

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Dva vrlo otvorena meča smo imali prilike da gledamo do sada.

Švajcarska vodi 2:0 protiv Turske, a moglo je da bude i ubedljivije. Za to vreme, Italija overava prvo mesto u grupi vođstvom 1:0 protiv Velsa.

18:44

43' - Kakva šansa za Tursku!

Muldur je posle odličnog napada bio u vrlo izglednoj poziciji, šutirao je snažno, ali Jan Zomer stoji odlično među stativama Švajcarske i sprečava Turke da postignu prvi gol na turniru.

18:42

TRENUTNO STANJE

Ovako je sada stanje na tabeli grupe A, dok Italija vodi 1:0 protiv Velsa, a Švajcarska 2:0 protiv Turske:

18:39

39' - GOOOOOOL, 1:0 ZA ITALIJU

Evo gola i u Rimu! Posle prekida, Mateo Pesina postiže gol, a on je igrač koji nije trebalo ni da bude član ove selekcije na Evropskom prvenstvu.

"Upao" je u poslednji čas, a posle odličnog centaršuta Veratija, postiže treći gol za Italiju u karijeri! Pesini je ovo debi na velikim turnirima!

Izvor: Tanjug/Alberto Lingria/Pool via AP

18:30

Umalo 3:0 - ponovo Šaćiri!

Ubrzo nakon njegove golčine za 2:0, Džerdan Šaćiri je bio u sjajnoj šansi za novi pogodak, ali njegov udarac brani golman Turske i lopta odlazi u korner.

18:27

26' - GOOOOOL, ŠAĆIRI ZA 2:0!

Kakva rapsodija Švajcaraca protiv Turske, Džerdan Šaćiri postiže gol sa 18 metara. Prava golčina momka rođenog u Gnjilanu!

Izvor: Profimedia

18:25

24' - Prva velika šansa za Italiju

Beloti je pobegao Velšanima na desnoj strani, Bernardeski ga je uposlio, a napadač Torina iz teškog ugla šutira pored gola!

18:21

20' - Švajcarci prete Turcima

Već su stigli do prednosti udarcem sa daljine, kada je Seferović bio precizan, a sada je pokušao i Zuber, ali je bio neprecizan.

18:15

15' - Italijani imaju inicijativu

I dalje je 0:0 na meču Italije i Velsa, a uprkos tome što su domaći promenili čak osam igrača u startnoj postavi u odnosu na prošlu utakmicu, oni su ti koji dominiraju.

Jedan šut Emersona Palmijerija sa distance brani golman Vord.

18:07

6' - GOOOOOL, 1:0 ZA ŠVAJCARCSKU

Nije bilo uopšte prilika do sada na dva meča, a onda niotkuda - gol za Švajcarce u Bakuu!

Haris Seferović je strelac nakon odličnog udarca levom nogom sa ivice šesnaesterca! Švajcarci sada imaju sjajan rezultat!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic, Pool

18:00

POČELE SU UTAKMICE!

Igra se u Rimu (Italija - Vels) i Bakuu (Švajcarska - Turska)!

17:32

SASTAVI: ŠVAJCARSKA - TURSKA

ŠVAJCARSKA (3-4-1-2): Zomer - Elvedi, Akandži, Rodrigez - Vidmer, Frojler, Džaka, Zuber - Šaćiri - Seferović, Embolo

TURSKA (4-1-4-1): Čakir - Čelik, Demiral, Sojunču, Muldur - Ajhan - Under, Tufan, Džan Kaveči, Čalhanoglu - Jilmaz

17:15

SASTAVI: ITALIJA - VELS

Ovo je tim Roberta Manćinija, nimalo iznenađujuće da je promenio nekoliko igrača posle dve startne pobede:

Donaruma - Toloi, Bonući, Bastoni, Emerson - Pesina, Žoržinjo, Verati - Kjeza, Beloti, Bernardeski

A evo i tima koji je Rob Pejdž izabrao u redovima Velsa:

Vord - Ganter, Rodon, Ampadu - Roberts, Morel, Alen, Remzi, Vilijams - Bejl, Džejms

16:55

Kakvo je stanje u grupi A?

Pred mečeve Italija - Vels i Švajcarska - Turska, ovako stoje stvari na tabeli posle dva odigrana kola:

16:45

Dobrodošli u MONDO Live

Budite danas uz MONDO, jer ćemo pratiti uživo dešavanja na mečevima Italija - Vels i Švajcarska - Turska u okviru Evropskog prvenstva.