''Makazice'' koje su utišale Brazil: Nejmar i drugovi u šoku, pa preokrenuli u 100. minutu! (VIDEO)

Autor Nebojša Marković

Kakva utakmica, Kolumbija je dugo vodila, ali domaćin Kopa Amerika je stigao do preokreta!

Kolumbija Brazil Kopa Amerika Izvor: Twitter/@Pambol_Azteca/Printscreen

Brazil je nastavio pohod ka završnici Kopa Amerike u maksimalnom stilu, upisali su i treću pobjedu na turniru koji se održava u njihovoj zemlji, ali su tom prilikom vidjeli majstoriju turnira koja će se još dugo prepričavati. Kolumbijci su postigli gol za TV špice, a Brazilci su morali da put do pobjede potraže tek u 100. minutu!

BRAZIL - KOLUMBIJA 2:1 (0:1)
/Firmino 78, Kazemiro 90+10 - Dijaz 10/

Poslije dvije ubjedljive startne pobjede protiv Venecuele i Perua, "selesao" je morao na megdan Kolumbiji i malo je nedostajalo da ostanu kratkih rukava.

Poveli su igrači Kolumbije u 10. minutu i to na kakav način! Centaršut Huana Kuadrada na drugoj stativi pronalazi Luisa Dijaza, a ovaj maestralnim "makazicama" postiže pogodak za 0:1!

Golčina za TV špice koju vrijedi pogledati nekoliko puta:

Ipak, iako je Kolumbija više od sat vremena imala prednost, na kraju su poklekli i ostali bez bodova. Prvo je u 78. minutu Renan Lodi pronašao Roberta Firmina koji glavom donosi izjednačenje.

Nejmar je jednom prilikom pogodio stativu, nije ga htio gol, a onda je u 100. minutu utakmice uspio da njegov centaršut iz kornera smjesti gdje treba, pronađe Kazemira, a igrač Real Madrida glavom matira Davida Ospinu za konačnih 2:1.

Brazil je sada prvi u svojoj grupi sa svih devet bodova iz tri meča, dok je Kolumbija upisala i drugi poraz, pa ima četiri boda iz četiri meča.