Debeli golman je hit na mrežama - zaustavio Ajaks: Holandski prvak mu nije dao gol, Tadić ostao u čudu! (FOTO

Golman amaterskog tima koji je branio protiv Ajaksa je bar 25 kilograma daleko od profesionalca, ali...

ajaks debeli golman Izvor: Twitter/photosofootball/Screenshot

Ajaks je čuo fantastične vijesti pošto je Dušan Tadić saopštio da je odbio ponudu Milana i da će ostati u klubu, međutim pripreme za "kopljanike" nisu počele na idealan način.

Holandski šampion razočarao je u meču protiv amaterskog tima zanimljivog imena KVV Kvik 20. Susret je završen bez pobjednika (1:1), a da je ovaj klub daleko od nivoa Ajaksa najbolje govori fotografija njihovog golmana u drugom poluvremenu.

Amaterski tim je među stativama imao čuvara mreže koji je od profesionalca udaljen najmanje 20-25 kilograma, ali Ajaksu ni to nije bilo dovoljno da bi slavio.

"Kopljanici" su poveli u nadoknadi prvog poluvremena preko supertalentovanog Mohameda Kudusa, pristiglog iz Danske od koga se mnogo očekuje, ali je Kvik uspio da izjednači u 80. minutu dok je "antijunak" stajao među stativama.

Zabilježio je i nekoliko intervencija, višak kilograma mu nije smetao.