Daleko je dvomeč Zvezde i Dinama: Albanac šokirao Zagreb u finišu - kiks hrvatskog šampiona na Maksimiru!

Autor Mladen Šolak

Ni prvak Hrvatske nije opravdao ulogu nosioca na žrijebu. I on mora da pobijedi u gostima da bi prošao!

Dinamo-Legija-1-1-u-kvalifikacijama-za-Ligu-sampiona-da-li-ce-igrati-protiv-Zvezde Izvor: Profimedia

Koliko je Crvena zvezda blizu odlasku na "Maksimir" u plej-ofu za Ligu šampiona, toliko je i Dinamo Zagreb blizu dolaska na "Marakanu"!

Hrvatski šampion odigrao je neriješeno 1:1 protiv Legije u prvoj utakmici dvomeča 3. kola, nakon što je u 82. minutu ispustio prednost i dopustio Poljacima da ponište svoj minus.

Strijelac za Dinamo bio je Bruno Petković u 60. minutu, a gol za Poljake dao je rezervista Ernest Muči u 82. minutu, dok je cijeli meč za goste odigrao srpski internacionalac Filip Mladenović, najbolji igrač Ekstraklase za prošlu godinu (na slici).

S obzirom na viđeno ove i prošle noći, kada je Zvezda remizirala sa Šerifom 1:1, definitivno ne bi trebalo unaprijed zakazivati dvomeč Crvene zvezde i Dinama, jer je pred oba tima veliki put ka plasmanu u plej-of.

Revanš Šerifa i Crvene zvezde biće odigran u utorak od 19 časova, a Legije i Dinama iste večeri od 21.

HAOS I INCIDENTI PRED UTAKMICU

Izvor: Profimedia

Duel Dinama i Legije imao je krvavi uvod na ulicama Zagreba, gdje su se žestoko sukobili huligani - navijačke grupe "Bad Blue Boys" i pristalice Legije.

Hrvatski mediji pisali su da su navijači poljskog šampiona došli u Zagreb dijelom sa primorja, gdje su bili na ljetovanju, dijelom iz inostranstva.

Veliki okršaj dogodio se u Dubravi, dijelu Zagreba, pa su s tim u vezi "BBB" večeras provocirali gostujuće navijače parolom "Dobrodošli u Dubravu".

MEČ ODLUČILA GOLČINA ALBANCA

Dinamo je bio blizu pobjede i prednosti poslije prvih 90 minuta dvomeča, ali mu je planove poremetio zaista lijep gol Albanca Mučija.

U akciji u kojoj je učestvovao i Mladenović, lopta je došla do mladog napadača (20), koji je udarcem u u padu šutnuo sa oko 20 metara i savladao Dominika Livakovića.

Pogledajte sjajan gol koji je utišao "Maksimir".

Na taj način, doskorašnji igrač Tirane (igrao protiv Crvene zvezde prošlog ljeta) okončao je uzbudljiv meč u Zagrebu i najavio veliku borbu i u Varšavi sljedeće nedelje.