ČETVRTI REMI Širokog Brijega, Žižovićeva Sloboda na samom vrhu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Tuzlaci u posljednjim sekundama mogli do četvrtog trijumfa u sezoni.

premijer liga bih sloboda široki brijeg 0-0 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Mladen Žižović i njegova Sloboda odlično su otvorili sezonu u Premijer ligi BIH, iako ovog vikenda nisu uspjeli da upišu i četvrti trijumf u isto toliko mečeva.

Ali zato Široki Brijeg jeste četvrti remi u nizu!

Sloboda i Široki Brijeg remizirali su 0:0 na Tušnju u meču 4. kola u kojem je viđeno tek nekoliko prilika, a onda, bukvalno u posljednjim sekundama, domaći su mogli i do trijumfa.

Poslije kornera u trećem minutu sudijske nadoknade lopta je došla do Dženisa Beganovića na drugoj stativi, fudbaler Slobode je šutirao, ali je Miškić odbranio svoj gol i sačuvao bod svojoj ekipi.

Golman Širokog Brijega, kojeg je poslije otkaza Toniju Karačiću vodio Jure Ivanković, u nekoliko navrata tokom utakmice dobro je reagovao i možda je najzaslužniji za osvojen bod.

U 11. minutu susreta odbranio je dobar pokušaj Fedora Predragovića glavom.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu gosti su imali u 41. minutu kada je Begić šutirao direktno u Bukvića.
Na početku drugog poluvremena Sloboda je u dva navrata zaprijetila poslije udaraca iz ugla, pokušali su Jusić i nešto kasnije Maksimović, međutim, neuspješno.

Uslijedio je period u kojem se vodila velika borba na sredini terena, sve do završnih minuta u kojima je Sloboda krenula da pritišće, međutim, nije uspjela da probije odbranu Širokobriježana.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić