Konačno slavlje Širokobriježana: Bili su blizu petog remija u nizu, a onda je Ikić fenomenalno pogodio iz prekida

Poslije četiri uzastopna remija, Široki Brijeg upisao prvi premijerligaški trijumf.

široki brijeg - leotar 2:0 premijer liga bih 5. kolo Izvor: Promo/FK Leotar Trebinje

Premijerni meč 5. kola m:tel Premijer lige BiH na "Pecari" su odigrali Široki Brijeg i Leotar, a nakon zanimljivih 90 minuta, na semaforu je stajalo 2:0.

Izgledalo je da će Širokobriježani zabilježiti i peti uzastopni prvenstveni remi, ali je Širokobriježani u finišu postigli dva gola i konačno upisali trijumf.

ŠIROKI BRIJEG - LEOTAR 2:0 (0:0)
/Ikić 86, Lukić 90+7/

Todorović je na samom startu meča mogao dovesti Leotar u vođstvo, ali je Jurić uspio da izblokira njegov šut.

Sredinom poluvremena Ikić je u dva navrata zaprijetio golu gostiju, međutim rezultat se nije promijenio.

Imali su domaći blagu terensku inicijativu u prvih 45 minuta, ali Trebinjci su stajali veoma dobro, tako da se na poluvrijeme otišlo netaknutih mreža.

Slična slika na terenu i u nastavku.

Jedan od najzapaženijih igrača Leotara Todorović povrijedio se početkom nastavka, pa je umjesto njega na teren ušao Ristić, veteran koji je oduševio sve u prethodnim utakmicama i pokazao da se na njega još može ozbiljno računati.

Vremešni napadač pravio je mnogo problema odbrani domaćih, koji su nastavili sa pritiskom u drugom poluvremenu, te su na kraju u samom finišu ipak stigli do zaslužena tri boda.

Prvu priliku u drugom dijelu imali su Širokobriježani, kada je još jedan pokušaj Ikića uspio da zaustavi Perišić.

Pet minuta kasnije sjajna prilika za Trebinjce. Aćimović je pokušao iz okreta sa desetak metara, ali nije bio precizan.

Držali su se gosti sve do pet minuta pred kraj. Tada su fudbaleri Leotara napravili prekršaj na samom rubu šesnaesterca, malo iskosa sa desne strane. Ipak, to nije smetalo veoma raspoloženom Ikiću da sjajno pogodi iz slobodnog udarca i donese veliko slavlje domaćim igračima i navijačima.

Krenuli su gosti svim silama po izjednačenje, što su domaći znali da kazne i preko Lukića u sedmom minutu nadoknade dođu do konačnih 2:0.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Obšivač, Grgić (69. Ljanos), Mašić, Jurilj (90+1. Sesar), Kolega (55. Lukić), Brekalo (69. Čuljak), Vukoja (46. Paponja), Jurić, Musa, Ikić. Trener: Jure Ivanković.

LEOTAR: R. Perišić, Milović, Paranos, Todorović (48. Ristić), Sekulović (76. Andrić), Aćimović (83. Zečević), Nikolić (83. M. Perišić), Čolić, Đurić, Arsić, Bosančić. Trener: Branislav Krunić.