Luka Jović dobio 5 minuta, ali ne i loptu od Vinisijusa: Saigrači gledali u Brazilca, a on je imao drugačiju ideju!

Srpski napadač zaigrao je u prvoj utakmici Reala u sezoni, ali je njegova minutaža bila simbolična.

primera 2021 2022 alaves real 1 4 luka jović igrao pet minuta Izvor: Profimedia

Sudeći prema prvoj utakmici u sezoni, Luka Jović ponovo neće imati mnogo prostora da se nametne u Real Madridu.

Zinedin Zidan je otišao, Karlo Anćeloti je došao, ali je Italijan na otvaranju sezone dao Srbinu samo pet minuta u pobjedi 4:1 na gostovanju Alavesu. I to pri rezultatu 3:1 za "Kraljevski klub"; kada je već sve bilo gotovo.

Jović je ušao u 88. minutu, bio je na terenu kada je Vinisijus Žunior poslije prekida postavio konačnih 4:1 glavom na asistenciju Davida Alabe.

Neposredno prije tog gola, Luka je bio jedan od Realovih igrača u kontri koju je vukao upravo Vinijius, ali znajući njegov način igre moglo se i pretpostaviti da je neće dodati nikome. Tako je i bilo.

Brazilac je sa loptom pretrčao 60 metara i bez obzira na saigrače u kaznenom prostoru (među njima je bio i Jović) odlučio da kao i često do sada sam riješi - i golman mu je odbranio.

Ako se ne ostvare predviđanja o Jovićevom novom odlasku iz kluba, on će i dalje čekati šansu - sa nadom da će ona biti veća nego večeras i da u tim trenucima Vinisijus ne bude prečesto kod lopte.