Srbija je u osmini finala Svjetskog prvenstva! Pregaženi Amerikanci za nokaut fazu - sve riješeno u prvom poluvremenu!

Futsaleri Srbije su prošli u narednu fazu Svjetskog prvenstva.

futsal reprezentacija srbije pobijedila sad 7:0 Izvor: MN PRESS

Srbija će igrati u osmini finala Svjetskog prvenstva u LItvaniji!

Poslije dva poraza u prva dva kola grupne faze, u trećem su futsaleri demolirali Amerikance - 7:0 (4:0).

Izgubili su puleni Dejana Majesa od Irana i Argentine i u posljednjem meču su imali imperativ pobjede. Morali su sa bar dva gola razlike da slave kako bi prošli dalje na Mundijalu koji su čekali devet godina.

U tome su uspjeli i to prilično lako i ubjedljivo. Poveli su već u šestom minutu preko Lazarevića. Tada je Tomić stupio na scenu i pogocima u osmom i 16. minutu donio neophodan rezultat. Da ne bude straha postarao se Petrov pred odlazak na poluvrijeme golom za 4:0.

Nastavila je Srbija da dominira, a podatak iz 28. minuta da su imali 40 šuteva ka golu, od čega 17 u okvir, naspram samo jednog koji su Amerikanci zaista priprijetili Aksentijeviću sve govori.

Tačku na bilo kakve nade stavio je Milosavljević koji je iskoristio veliku grešku protivnika i lako zatresao praznu mrežu (5:0). Seriju je nastavio Lazarević za 6:0, a onda i Radovanović (7:0).

Rival "orlova" za plasman u četvrtfinale biće selekcija Brazila koja je ostvarila sva tri trijumfa do sada sa gol-razlikom 18:2.