premijer liga bih velež borac

PREKID u Mostaru: Borac imao 0:2, navijači Veleža utrčali na teren, arbitar označio KRAJ!

Neslavno je završena utakmica u Vrapčićima...

premijer liga bih velež borac Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Neslavno je završen prvi derbi desetog kola m:tel Premijer lige BiH između Veleža i Borca...

Crveno-plavi su pogocima Stjana Vranješa u 37. i 81. minutu imali sgurnu prednost, a onda su navijači domaćih odlučili da "uzmu stvari u svoje ruke":

utrčali su na teren u velikom broju, pa arbitru Sabriji Topaloviću nije preostalo ništa drugo nego da prekine meč koji je par minuta kasnije proglašen i završenim nakon što se sa pomoćnicima povukao u svlačionicu!

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Imali su domaći dvije prilike u ranoj fazi meča, preko Ede Vehabovića i Farisa Zubanovića, da bi u 28. minutu tražili penal nakon duela Slaviše Radovića i Gorana Zakarića u šesnaestercu crveno-plavih.

I onda, iz prve šanse na meču, Borac je poveo.

Slobodan udarac izveo je kapiten Stojan Vranješ, a udarcem sa 20-ak metara poslao je loptu uz lijevu stativu gola Slaviše Bogdanovića.

Minimalnom prednošću Borca zaključeno je prvo poluvrijeme, dok je drugo, do gola crveno-plavih za 0:2 i prekida, potpuno pripali domaćima.

Pleli su izabranici Feđe Dudića mrežu ispred gola Bojana Pavlovića, ali nisu uspjeli da primoraju Borčevu defanzivnu liniju na kapitulaciju.

I na kraju, famozni 81. minut...

Vranješ je izašao sam ispred Bogdanovića, pogodio za 0:2 – a onda je veliki broj navijača Veleža utrčao na teren!

Arbitar Sabrija Topalović prekinuo je meč, potom se sa pomoćnicima i delegatom povukao sa terena, a nekoliko minuta kasnije konačna odluka je glasila – meč se ne nastavlja!

U narednoj rundi, za vikend, Velež će gostovati Tuzla sitiju, dok će Borac u jednom od klasika bh. fudbala ugostiti Sarajevo.

VELEŽ: Bogdanović, Zubanović (od 46. Zajmović), Radović, Zeljković, Pršeš (od 72. Cvijanović), Ćosić, Ovčina, Isić (od 64. Peco), Vehabović, Salčin (od 64. Dejanović), Radovac. Trener: Feđa Dudić.

BORAC: Pavlović, Jovanović, Ćorić, Begić, Mols, N. Dujaković, Subić, Vranješ, Kulašin (od 53. Meleg), Moraitis (od 58. Lukić), Zakarić, Trener: Nemanja Miljanović.

21:52

81' - GOL ZA 0:2 PA PREKID!

Borac postiže i drugi gol, pogodio je Vranješ, a onda je uslijedio prekid utakmice - na teren su utrčali navijači Veleža, pa je Sabrja Topalović prekinuo meč!

21:48

78' - Bogdanović je dobro pratio situaciju

Primio je Jovo Lukić loptu pred golom Veleža, ali je golman domaćih Slaviša Bogdanović dobro ispratio situaciju i uspio da otkloni opasnost.

21:42

74' - Velež ima inicijativu

Mostarci kontrolišu dešavanja na terenu, ali u ovim trenucima ne stvaraju stopostotne prilike za gol.

21:41

73' - Izlazi Pršeš, na terenu je Cvijanović

21:32

64' - Dvostruka izmjena u Veležu

Izlaze Tarik Isić i Đani Salčin, a ugri su Demir Peco i Alen Dejanović.

21:27

58' - Druga Borčeva promjena

Iz igre izlazi Panajotis Moraitis i mjesto na terenu prepušta Jovi Lukiću.

21:26

56' – Radović u novoj prilici!

Bio je u prilici Veležov lijevi bek, zahvatio je loptu, ali odlazi pored gola.

21:22

54' - Mijenja i Miljanović

Van igre će Enver Kulašin, u igri je Dejan Meleg.

Izvor: Promo/FK Velež

21:21

52' - Odlična intervencija Pavlovića!

Slaviša Radović je centrirao, a Bojan Pavlović sjajnom intervencijom spriječio Tarika Isića da dođe do lopte.

21:19

50' - Ovčina!

Desni krilni igrač domaćih šutirao je glavom poslije ubačaja sa lijeve strane, ali šalje loptu pored gola.

21:15

Izmjena u sastavu Veleža

Od prvog minuta nastavka, na terenu će umjesto Farisa Zubanovića igrati Dženan Zajmović.

21:03

21:00

Završeno je prvo poluvrijeme

U ovim trenucima, završeno je prvih 45 minuta u Vrapčićima.

Bilo je gužve kad je Topalović odsvirao kraj, željeli su sa klupe Veleža da se rasprave sa arbitrom oko situacije nakon gola za 0:1, ali su pripadnici redarske službe uspjeli da smire situaciju.

20:56

Igraće se minut nadoknade

20:55

45' - Sjajna prilika za Velež!

Našao se Slaviša Radović u prilici, šutirao je glavom nakon slobodnog udarca, ali je šutirao preko gola!

20:51

37' - GOOOOOL!

Poveo je Borac u Vrapčićima!

Odlično je jedan udarac izveo kapiten Borca Stojan Vranješ i poslao loptu tik uz lijevu stativu gola Veleža!

Odmah nakon gola, Mostarci su krenuli u napad, smatrajući da su, prema njihovom mišljenju, svi igrači Borca bili na svojoj polovini, van terena.

Ipak, arbitar Topalović je prekinu akciju, uslijedila je bura protesta, a sve je završeno žutim kartonom za Edu Vehabovića.

20:46

35' - Nove javne opomene

Nakon verbalnog duela, "požutjeli" su Tarik Isić i Panajotis Moraitis.

20:41

31' - Prvi žuti karton

Dobija ga Đani Salčin zbog prekršaja nad Goranom Zakarićem u začetku Borčevog napada.

20:39

28' - Domaći su tražili penal!

Bili su, u šesnaestercu Borca, u duelu Slaviša Radović i Goran Zakarić, našao se na travi lijevi bek Veleža, tražili su domaći penal, ali se Sabrija Topalović nije oglasio!

20:32

21' - Loš udarac Vranješa

Kapiten Borca izveo je slobodan udarac sa velike udaljenosti, ali je to učinio veoma loše...

20:23

12' - Interveniše Mols!

Nova opasna prijetnja Mostaraca!

Sada je Faris Zubanović šutirao malo iskosa, ali se na pravom mjestu našao Donald Mols, koji večeras silom prilika pokriva poziciju štopera.

20:22

11' - Vehabović!

Bilježimo prvo uzbuđenje na utakmici!

Edo Vehabović je oprobao udarac sa 20 metara, ali je Bojan Pavlović bio odlično postavljen.

20:17

5' - Za sada bez prilika

Početak meča protiče mirno, bez šansi.

Borac je izveo jedan korner, ali je odbrana Veleža lako intervenisala ispred Slaviše Bogdanovića.

20:10

1' - Počela je utakmica u Vrapčićima!

20:07

Igrači izlaze na teren!

19:36

Ko su arbitri?

Za glavnog djelioca pravde određen je Zeničanin Sabrija Topalović.

Pomoćnici su Damir Lazić iz Brčkog i Stefan Tešanović iz Istočnog Sarajeva, dok je četvrti sudija Sarajlija Admir Šehović.