Legenda Milana imala razloga da bude ponosna: Sin pogodio u prvom meču kao starter, rosoneri na vrhu Serije A!

Sin jedne, a unuk druge legende Milana postigao je debitantski gol u meču u kojem je malo nedostajalo da rosoneri ostanu bez tri boda...

serija a 6. kolo specija milan 1 2 Izvor: EPA/ROBERTO BREGANI/ANSA

Protiv Kaljarija, u drugom kolu, na terenu je proveo posljednjih pet minuta.

Na derbiju sa Juventusom, u prošloj rundi, još manje – samo jedan.

Ovog popodneva, na gostovanju Speciji, Stefano Pioli ukazao povjerenje Danijelu Maldiniju od prvog minuta. Ovaj mu je to vratio golom, međutim malo je nedostajalo da to ne bude dovoljno za pobjedu!

SPECIJA – MILAN 1:2 (0:0)
/Verde 80 - Maldini 48, Dijaz 86/

Sin jedne, a unuk druge "ikone" kluba sa San Sira odlično je, čim je krenulo drugo poluvrijeme, na centaršut Pjera Kululua i udarcem glavom "zakucao" loptu u mrežu.

Paolo Maldini, nekadašnji stub odbrane rosonera, a sada tehnički direktor koji je ovu utakmicu posmatrao iz svečane lože, imao je u tim trenucima razloga da bude ponosan.

Ipak, nešto više od 30 minuta kasnije, sreću je zamijenila briga.

Prema golu Milana šutirao je Danijele Verde, a lopta je zakačila "novog Pirla" Sandra Tonalija i našla se u mreži.

Činilo se tada da će Milan ostati bez planirane pobjede na gostovanju Speciji, baš kao i u februaru ove godine kada je poražen (2:0)

Međutim, tada je stvari u svoje ruke uzeo Brahim Dijaz i u 86. minutu postigao gol vrijedan pobjede i privremenog zauzimanja liderske pozicije sa 16 bodova.

Mogao bi da je ispusti već oko 20 časova, kada će jedni nerazuri, milanski, u jednom od derbija ove runde ugostiti one druge, iz Bergama.