Radnik sjajno sa Zrinjskim - pa očajno sa Rudarom: Bijeljinci "lak zalogaj" za Prijedorčane

U prvom meču 11. kola m:tel Premijer lige BiH, Rudar Prijedor je rezultatom 2:0 savladao ekipu Radnika

m:tel premijer liga bih rudar radnik 2 0 Izvor: Promo/HŠK Posušje

Na otvaranju 11. kola m:tel Premijer lige BiH, Rudar Prijedor je, u prvom ligaškom okršaju nakon više od pet godina, došao do trijumfa nad Radnikom:

RUDAR PRIJEDOR – RADNIK 2:0 (1:0)
/Mandić 22, Ristanović autogol 58/

Prije današnjeg susreta, dva tima su se posljednji put sastala posljednjeg dana aprila 2016. godine.

Tada je u Bijeljini bilo 2:0 za semberskog premijerligaša, ali je tadašnju selekciju Prijedorčana "osvetila" današnja, na čelu sa Nikicom Milenkovićem, i odmakla ekipi Vlade Jagodića na četiri boda u borbi za opstankom u bh. društvu.

Radnik je u grad na Sani došao ohraben pobjedom nad do prošlog kola neporaženim Zrinjskim (1:0), ali je ove subote morao da položi oružje pred "rudarima", koji su poveli u 21. minutu pogotkom Nikole Mandića.

Napadač koji je pred početak sezone stigao iz Krupe tako je nastavio sa odličnim partijama, postigavši već četvrti gol u m:tel Premijer ligi BiH.

Pogađao je protiv Veleža, Borca i Leotara, danas je nizu dodao i Radnik, a na listi strijelaca mu se u 58. minutu pridružio mladi defanzivac gostiju Predrag Ristanović, koji je zatresao vlastitu mrežu.

U narednom kolu, Rudar Prijedor će ugostiti Slobodu, dok će Radnik put Trebinja.

Rudar Prijedor: Šćekić, Asani, Sadiku, Pavlović, Burazor, Marić, Redžić, Jakupović, Amoa, Santos, Mandić.

Radnik: Hodžić, Nikić, Batar, Šubert, Vasić, Popara, Gogić, Đurić, Ristanović, Pantelić, Marković.