Ludi preokret Krupe u Novom Gradu - Pala je i Sloboda za osmi uzastopni trijumf!

Sjajni tim Vladimira Ilića slavio u derbiju kola i učvrstio se na liderskoj poziciji.

sloboda - krupa 1:2 osma uzastopna pobjeda ekipe iz krupe na vrbasu Izvor: Promo/FK Krupa

Fudbaleri Krupe upisali su osmi uzastopni trijumf u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske, a današnji je stigao protiv direktnog konkurenta u borbi za najviši plasman.

Sjajni tim Vladimira Ilića u finišu je uspio da preokrene rezultat protiv Slobode u Novom Gradu i nakon zaostatka 0:1 stigne do 2:1, golovima u 84. i 88. minutu.

SLOBODA - KRUPA 1:2 (0:0)

Rezultat na "Mlakvama" mogao je biti i drugačiji, s obzirom da Edin Kesić u 36. minutu nije uspio da realizuje jedanaesterac. Tačnije, njegov šut sa 11 metara odbranio je golman gostiju Mladen Milošević.

Uspio je Kesić 20 minuta kasnije da se iskupi za ovaj promašaj i dovede Slobodu u vođstvo, ali Novljani nisu izdržali do kraja. Prvo je u 84. minutu Ljubiša Nikodinović donio egal svom timu, a četiri minuta kasnije ove sezone sjajni Miloš Perović pogodio za potpuni preokret.

Krupa je tako stigla do osme pobjede u isto toliko mečeva, te je zacementirala lidersku poziciju.

Tri koraka odaljena od Krupe je dobojska Sloga, koja je danas očekivano porazila Budućnost, a apsolutni junak kola je trostruki strijelac za Dobojlije Aleksandar Milaković.

Kiks na svom terenu napravila je Zvijezda 09, koja nije uspjela da savlada Kozaru, Ljubić je bio siguran protiv Borca, dok su se bodovima u gostima radovali još Željezničar i Tekstilac.