Krupa i dalje perfektna: Sloga nastavila sjajan niz, trijumf Slobode u derbiju u Gradišci

Ekipa Krupe stigla je do sedme pobjede u sezoni. Dobojlije su nanizale pet trijumfa, Novograđani "uzeli mjeru" Kozari.

m:tel prva liga rs 7. kolo krupa tekstilac Izvor: Promo/FK Krupa

Ekipa Krupe, prvi favorit za osvajanje titule u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske, nastavila je pobjednički niz.

Tim Vladimira Ilića je ove subote ugostio Tekstilac, koji je "načeo" Miloš Perović, a "dokrajčio" Slobodan Đekić, za sedmi trijumf u isto toliko mečeva:

KRUPA – TEKSTILAC 2:0 (1:0)
/Perović 6, Đekić 67/

Šesti pogodak u isto toliko nastupa za klub iz kanjona Vrbasa Perović je postigao u šestom minutu, dok je Đekić u 67. minutu postavio konačnih 2:0.

Zvijezda 09, najbliži pratilac Krupe na tabeli, zbog obaveza svoje ekipe u omladinskoj Ligi šampiona meč sa Slavijom odigraće 17. novembra.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Iskoristili su to novogradska Sloboda i pogotkom Valentina Alvareza došla do pobjede nad Kozarom, ali i do druge pozicije, te dobojska Sloga, koja je minimalnim trijumfom u Modriči, petim u nizu koji je omogućio Uglješa Stevanović, napredovala do trećeg mjesta.

Omarska, najprijatnije iznenađenje prvenstva, zadržala se u vrhu tabele gostujućom pobjedom u Pilici u derbiju novajlija (0:2), a dvostruki strijelac bio je Vedran Panić.