m:tel premijer liga bih 11. kolo borac sarajevo

Borac srušio Sarajevo u Platonovoj nakon 10 godina, prvi poraz bordo tima na gostujućem terenu u sezoni!

Prvi put od novembra 2011. godine Borac je uspio da savlada Sarajevo pred domaćim navijačima. Sarajevski premijerligaš upisao je prvi ovosezonski neuspjeh u gostima.

m:tel premijer liga bih 11. kolo borac sarajevo Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

U velikom derbiju 11. kola m:tel Premijer lige BiH, Borac – Sarajevo 1:0!

Prvi je to trijumf aktuelnog šampiona BiH u Banjaluci nad velikim rivalom još od novembra 2011. godine, kada je bilo 2:0.

U isto vrijeme, nakon tri pobjede i jednog remija, ovo je prvi poraz Sarajeva na gostujućem terenu u tekućoj sezoni.

U prvom poluvremenu, propisno se ispromašivao grčki internacionalac u dresu Borca Panajotis Moraitis, koji je imao sedam udaraca ka golu Sarajeva, ali nijedna lopta nije našla put do mreže.

Najbolju šansu u tom dijelu meča Grk je propustio da realizuje u nadoknadi, kada je kapiten Stojan Vranješ poslao idealnu loptu, ali je napadač crveno-plavih loše šutirao iz izgledne pozicije i poslao loptu pored lijeve stative.

I onda, čim je krenulo drugo poluvrijeme – dogodio se trenutak odluke, stvari je u svoje ruke uzeo Vranješ i postigao sedmi gol u sezoni.

Muharem Trako je pogriješio kraj lijeve aut-linije, do lopte je stigao Goran Zakarić, centrirao u sredinu pred gol Sarajeva, a tamo je najviši bio Vranješ i "zakucao" loptu u mrežu!

Bio je to, rekli smo, sedmi gol Borčevog kapitena – ali i sedma asistencija Gorana Zakarića od početka sezone.

Do kraja meča Borac je znalački sačuvao prednost, iako je Sarajevo imalo nekoliko odličnih prilika da izjednači rezultat.

Najbolju je u 63. minutu propustio lijevi bek Selmir Pidro – njegov udarac izblokirali su Goran Zakarić i Aleksandar Vojnović, da bi potom Bojan Pavlović sjajnom, refleksnom reakcijom izbacio loptu sa gol-linije.

Fudbalere Borca, koji su pod komandom Nemanje Miljanovića od mogućih 18 osvojili 14 bodova, sada čeka gostovanje Stupčanici u šesnaestini finala Kupa BiH, u kojem su prošle sezone stigli do finala.

Ta utakmica se igra u srijedu, kada će u kup-takmičenju startovati i Sarajevo, branilac trofeja, koje ide put Modriče.

Kad je u pitanju naredno kolo m:tel Premijer lige BiH, posljednje prije oktobarske pauze, Borac će ugostiti Željezničar, dok će Sarajevo gostovati lideru, Tuzla sitiju.

BORAC: Pavlović, Jovanović, Ćorić, Begić, Mols (od 67. Dujaković), Vojnović, Subić, Vranješ (od 90+1. Meleg), Kulašin (od 46. Vušurović), Moraitis, Zakarić. Trener: Nemanja Miljanović.

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Oremuš, Đokanović (od 82. Varešanović), Bodul, Ramić (od 53. Ahmetović), Kurdić, Dupovac (od 65. Fanimo), Trako (od 53. Ševelj), Kapić (od 53. Lazić), Kobiljar. Trener: Goran Sablić.

KRAJ

Završena je utakmica na Gradskom stadionu, Borac je savladao ekipu Sarajeva rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Stojan Vranješ u 47. minutu!

20:49

90+1'- Izlazi jedini strijelac

Stojan Vranješ napušta teren, u igri je Dejan Meleg.

20:49

Igraće se tri minuta nadoknade

20:40

82' - Posljednja Sablićeva promjena

Izašao je Andrej Đokanović, ostatak meča na terenu će provesti Dal Varešanović.

20:39

80' - Dvije dobre situacije za Sarajevo!

Bilo je opasno pred golom Borca!

Prvo je Vicko Ševelj šutirao, Dino Ćorić izbacio loptu sa par metara od gola, da bi potom Matijas Fanimo uhvatio volej, silovito šutirao, ali je bio neprecizan!

20:37

79' - Žuti karton za Dujakovića zbog igranja rukom

20:35

20:29

Još 20 minuta do kraja

20:26

67' - Mijenja i Miljanović

Umjesto Donalda Molsa, na teren će Nikola Dujaković.

20:25

67' - Žuti karton za Ahmetovića zbog prigovora

20:24

65' - Nova izmjena u Sarajevu

Iz igre je izašao Amer Dupovac, na terenu je povratnik u protokol Matijas Fanimo.

20:23

63' - Kakva šansa za Sarajevo - i kakva odbrana Pavlovića!

Kakvu šansu je propustilo Sarajevo...

Selmir Pidro je šutirao, Zakarić i Vojnović to izblokirali, a onda je Pavlović "panterskom" reakcijom izbacio loptu sa gol-linije!

20:18

59' - "Požutjeli" su Mols i Kobiljar

Startovao je Kamerunac na prvotimvca Sarajeva, koji je burno reagovao, došlo je do verbalnog sukoba dva igrača, ali je Bandić sve smirio žutim kartonima.

Uslijedio je slobodan udarac Sarajeva, ali je Darko Lazić zakasnio na jednu loptu koju je potom pokupio Bojan Pavlović.

20:14

56' - Žuti karton za Milana Vušurovića

20:12

53' - Trostruka promjena u Sarajevu

Izlaze Trako, Kapić i Ramić, na terenu su Ševelj, Lazić i Ahmetović.

20:10

GOL VRANJEŠA

20:09

50' - Vušurović!

Novi atak Borca, sada je probao Vušurović, ali hvata Dizdarević tu loptu!

20:08

47' - GOOOOOL, VODI BORAC!

Pogriješio je Muharem Trako, Goran Zakarić je centrirao sa desne strane, a Stojan Vranješ glavom "zakucao" loptu u mrežu!

Sedmi je ovo gol kapitena Borca u ovoj sezoni!

20:06

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

20:03

Izmjena u Borcu

Umjesto Envera Kulašina, u igri je Milan Vušurović.

19:58
Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

19:50

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvo poluvrijeme, Borac - Sarajevo 0:0.

Najagilniji je grčki napadač u dresu Borca, koji se "propisno ispromašivao" u prvom dijelu.

19:49

45+1' - Ne da se Moraitisu - propušta najbolju šansu!

Najbolja prilika na meču!

Idealnu loptu je dobio Grk od Stojana Vranješa, ali je šutirao jako loše sa lijeve strane, poslavši loptu pored gola.

Odmah u narednom napadu, Moraitis ponovo u šansi, ali sada udarcem glavom šutira preko prečke

19:47

44' - Ponovo Moraitis!

Ubacio je Dino Ćorić loptu sa desne strane, ali nije grčki fudbaler uspio da zahvati loptu kako je želio.

Signalizirao je da je defanzivac Sarajeva Numan Kurdić igrao rukom, ali Antoni Bandić nije bio tog mišljenja.

19:44

41' - Šut Moraitisa

Prihvatio je Grk jednu dubinsku loptu, krenuo ka golu Sarajeva, ali je šutirao direktno u golmana Belmina Dizdarevića.

19:43

40' - Žestok sudar Oremuša i Molsa

Glavni arbitar Antoni Bandić dosudio je u toj situaciji faul za Borac, što je izazvalo buru protesta igrača Sarajeva.

Odmah potom, zbog starta u ovom duelu "požutio" je Mirko Oremuš.

19:39

36' - Sada je povrijeđen Begić

Leži na terenu Borčev zadnji vezni, ponovo mora da reaguje medicinski tim crveno-plavih.

Povrijedio se prilikom duela sa Rijadom Kobiljarom.

Pridigao se, ali je dobio i žuti karton zbog starta nad Kobiljarom u pomenutoj situaciji.

19:35

33' - Ukazuje se pomoć Ćoriću

Ponovo se Borčev desni bek našao na travi, morala je uđe ljekarska ekipa Borca.

19:33

30' - Zaprijetilo je Sarajevo!

Dobro je prošao po lijevoj strani Selmir Pidro, odigrao "po zemlji", Bojan Pavlović nije uspio da dohvati loptu, a Aleksandar Vojnović nije želio ništa da rizikuje, te je loptu izbacio u korner.

U ovim trenucima Sarajevo vrši pritisak na posljednjoj trećini terena.

19:31

28' - Kapić daleko od gola

Rifet Kapić se namjestio na udarac, ali je loše šutirao iz daljine - lopta odlazi daleko preko gola Borca.

19:28

25' - Loše "makazice" Moraitisa

Probao je Borčev napadač atraktivno da poentira, ali je kao i u sedmom minutu loše zahvatio loptu.

19:24

21' - Moglo je da bude gužve pred golom Borca

Rijad Kobiljar je uputio prizemni centaršut, ali u sredini šesnaesterca nije bilo njegovih saigrača, nije bilo opasnosti po Borčevu odbranu.

19:17

15' - Interveniše odbrana Sarajeva

Ubacio je Goran Zakarić loptu pred gol Sarajeva iz slobodnog udarca nakon faula nad Aleksandrom Subićem, ali je Muharem Trako uspio da interveniše.

19:10

7' - Moraitis!

Prva opasna situacija na večerašnjem derbiju!

Prošao je Aleksandar Subić po lijevoj strani, odigrao u sredinu za Panajotisa Moraitisa, ali je grčki internacionalac slabo zahvatio loptu...

19:05

3' - Moglo je da bude ozbiljno...

Nezgodno je stao Dino Ćorić prilikom vođenja lopte, ostao da leži na terenu, ali se brzo pridigao i nastaviće meč.

19:03

1' - Počela je utakmica!

Prvi napad na utakmici imaju igrači Borca.