Trener Tuzle sitija zadovoljan velikim bodom! Husref Musemić poslije derbija u Banjaluci: Fudbal je čudna igra!

Autori Nebojša Šatara Autori Dragan Šutvić

Trener Tuzle sitija Husref Musemić zadovoljniji je napustio Gradski stadion u Banjaluci poslije utakmice protiv Borca.

Borac - Tuzla siti 1:1, izjava Husref Musemić Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Tim iz Siminog Hana je osvojio bod protiv Banjalučana (1:1), a po svemu prikazanom, mogao je da osvoji i sva tri, ali i da ostane kratkih rukava, pa je podjela plijena bila i najrealniji i najpošteniji ishod meča trećeg kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

"Fudbal je čudna igra. Na kraju smo mogli i da pobijedimo, a mogli smo i da izgubimo. Borac je u prvih 25 minuta bio dominantan, imao je svoje šanse, nije postigao gol. Drugo poluvrijeme smo se vratili u formaciju 4-2-3-1 i to je bilo puno bolje. Dali smo pogodak, poslije smo nakon izjednačenja u jednoj korektnoj utakmici uspjeli da se odbranimo i kad se vratimo unazad i pogledamo sve probleme pred meč, dosta nam je igrača nedostajalo, pa poraz od Željezničara... Za nas je ovo veliki bod, a sada ćemo se probati odmoriti i odigrati još bolji meč u nedjelju na 'Tušnju'. Čestitam igračima, mislim da su odigrali korektnu utakmicu", rekao je Musemić nakon susreta.

Sa ovim remijem, Tuzla siti je smanjio zaostatak za vodećim Zrinjskim na tri boda razlike, dok je Borac propustio priliku da se izjednači sa Sarajevom na trećoj poziciji.