"Željo" prekinuo odličan niz Tuzla sitija, Sloboda slavila u prvenstvu nakon dva mjeseca!

U preostala dva subotnja meča m:tel Premijerl lige BiH pobjede su upisali Željezničar i Sloboda

m:tel premijer liga bih 13. kolo željezničar tuzla siti sloboda radnik  Izvor: fkzeljeznicar.ba - Armin Herić

Tuzla siti od oktobra prošle godine nije poražen u duelima sa sarajevskim vječitim rivalima.

Večeras je na Grbavici taj niz prekinut, Željezničar je došao do minimalne pobjede!

ŽELJEZNIČAR – TUZLA SITI 2:1 (2:0)
/Vrhovac 5, Zdunić 41 - Džafić 66/

Prilika u kojoj se, u četvrtom minutu, našao Mate Crnčević, čiji je udarac odbranio Nevres Fejzić, kao da je bila najava vođstva koje je uslijedilo minut kasnije.

Petar Bojo je izveo korner, a najviši pred golom Tuzlaka bio je Vedran Vrhovac, da bi četiri minuta prije odlaska na odmor Bruno Zdunić udvostručio prednost nakon gužve pred golom i asistencije Luke Juričića.

Zaostatak je, polovinom nastavka, smanjio Adnan Džafić, ali bio je to, na žalost po goste, jedini put da se zatresla mreža tima Tomislava Ivkovića.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U isto vrijeme, na Tušnju je počeo duel Slobode i Radnika, u kojem su Tuzlaci trijumfovali rezultatom 3:0, postigavši sva tri gola u drugom poluvremenu.

Ekipu Vlade Jagodića "načeo" je Muharem Ćivić u 61. minutu, osam minuta kasnije Saša Maksimović je poentirao za 2:0, dok je konačan rezultat, u posljednjem minutu, postavio Dženis Beganović.

Bio je to, inače, prvi trijumf crveno-crnih u m:tel Premijer ligi BiH nakon dva mjeseca!

Podsjetimo, prije večerašnjeg duela, posljednju pobjedu upisali su 15. avgusta u Vrapčićima (0.2), a onda nanizali sedam utakmica u prvenstvu bez trijumfa.