partizan gent 0:1 konferencijska liga

Partizan surovo kažnjen u Humskoj: Belgijanci odnijeli pobjedu i prvo mjesto, spasila ih prečka!

Partizan doživio prvi poraz u grupnoj fazi Lige konferencija.

partizan gent 0:1 konferencijska liga Izvor: MN PRESS

Predao je Partizan prvo mjesto u grupi "B" Lige konferencija, bar do revanša u Belgiji.

U Humskoj su izgubili od Genta - 0:1 (0:0). Jedna greška odbrane crno-bijelih je surovo kažnjena.

Igrao se 59. minut kada je Kums ostao potpuno sam u petercu i nije mu bilo teško da glavom matira Popovića i donese tri boda gostima. Najbolju šansu za srpski tim imao je Vujačić, njegov šut sa oko 30 metara je zaustavila prečka.

Prvo poluvrijeme je zaista bilo za zaborav, od obje ekipe. Vodila se ogromna borba na sredini terena, a opasnosti pred golom nije bilo. Izgledalo je da i jedni i drugi čekaju pauzu.

Stvari su se malo promijenile po povratku na teren. Gent je počeo sa znatno agresivnijom igrom, bili su sve opasniji. Stanojević je u 58. minutu napravio prvu izmjenu, uveo je Holendera umjesto Markovića i nekoliko desetina sekundi poslije toga je pao prvi gol.

Odbrana crno-bijelih je surovo kažnjena za veliku grešku. Kums je ostao sam na petercu i rutinski je smjestio loptu u mrežu. Poslije gola su gosti nastavili sa napadima. Da nije bilo nekoliko fantastičnih intervencija golmana Popovića prednost je mogla da bude duplirana.

Gol Genta u Humskoj
Izvor: YouTube/Arena sport

Pokušao je Stanojević sa četiri izmjene da "prodrma" tim, ušli su Pantić, Lutovac, Urošević i Jojić. Preuzeli su crno-bijeli posjed lopte, ali je nedostajao završni pas i prava opasnost pred golom protivnika.

Dok su se napadači mučili, defanzivac je mogao da donese izjednačenje. U 87. minutu je Vujačić sa oko 30 metara poslao "projektil", golman Bolat je vrhovima prstiju uspio da pošalje loptu preko prečke. Nedugo zatim je Vujačić poslije kornera dobro šutirao glavom, čuvar mreže Belgijanaca je još jednom intervenisao i spriječio pogodak.

Prečka Vujačića

Po završetku utakmice su Stanojević i Marković protestovali, Lazar je dobio žuti, a Aleksandar crveni karton od sudije Bobija Medena.

22:57

CRVENI ZA STANOJEVIĆA

Po završetku utakmice je trener Stanojević žustro protestovao kod sudije Medena koji je na kraju izvadio crveni karton. Pre toga je kapitenu Lazaru Markoviću pokazao žuti.

Izvor: Arena Sport 1/Printscreen

22:54

NAJZANIMLJIVIJI DETALJI

Ovo su najzanimljiviji detalji sa meča.

22:52

KRAJ, GENT JE POBEDIO

Završena je utakmica. Gent je pobedio i preuzeo je prvo mesto u grupi.

Standings provided by SofaScore LiveScore

22:46

90' - OPET VUJAČIĆ!

Sjajan šut Vujačića glavom posle kornera, ali je Bolat neverovatnom intervencijom uspeo da spreči pogodak. Sudija je pokazao da će se igrati još pet minuta u nadoknadi.

Druga šansa za Vujačića

22:43

87' - PREČKA VUJAČIĆA!

Mogao je Partizan da izjedanči i to na spektakularan način. Vujačić je sa oko 30 metara poslao "projektil", Bolat je dotakao loptu i poslao je na prečku ujedno je to bio i prvi šut u okvir gola crno-belih. Posle kornera je Holender imao priliku, lopta ga je pogodila u koleno i Bolat nije imao težak posao.

22:40

84' - CRNO-BELI IMAJU LOPTU, ALI...

Partizan je taj koji ima veći posed lopte, problem je što ne uspevaju da zaprete gostima.

22:35

79' - PONOVO POPOVIĆ, OVOG PUTA MNOGO SREĆE

Nespretna reakcija golmana Popovića, poigravao se ispred gola, malo je nedostajalo da pokloni loptu protivniku. Uspeo je da se izvuče i da je pošalje u korner.

22:32

76' - POPOVIĆ SPASILAC

Imao je Depotr šansu i jedan na jedan sa golmanom Popovićem, ali je mladi golman uklizavanjem intervenisao i sprečio pogodak. Potom je napravio poslednju promenu, ušao je Lutovac umesto Šćekića.

22:28

72' - PARTIZAN MORA U NAPAD

Nemaju fudbaleri Partizana šta da čekaju, moraju da krenu u napad i da jure gol za izjednačenje. IMaju loptu i posed, ali nedostaje završni pas u opasnoj zoni.

22:25

OVAKO JE GENT POVEO

Ovako je izgledao gol kojim je Gent došao do vođstva u Humskoj.

22:19

64' - TRI PROMENE STANOJEVIĆA!

Nove izmene pravi Stanojević, izašli su Natho, Obradović i Menig, ušli su Urošević, Pantić, Jojić.

22:17

62' - SREĆA UZ PARTIZAN

Mogao je Gent da duplira prednost. Prvo je Ođiđa-Ofoje iz slobodnog udarca odlično šutirao, Popović je odbranio, a onda su imali novu odličnu šansu preko Fortuna i zahvaljujući sjajnoj reakciji Popovića je nisu iskoristili.

22:14

59' - GENT VODI!

Gent vodi od 59. minuta. Kums je postigao svoj drugi gol na trećoj utakmici. Ostao je potpuno sam na petercu i rutinski je smestio loptu u mrežu.

Pre toga je Stanojević napravio prvu promenu i uveo Holendera umesto Markovića.

22:14

58' - POPOVIĆ BRANI!

Odlična akcija gostiju, Ođiđa-Ofoje je prošao, izborio se za poziciju za šut, ali je Popović sjajnom intervencijom sprečio pogodak.

22:09

53' - NATHO ZAMALO

Malo je nedostajalo da Partizan dođe do vođstva u 53. minutu. Natho je odlično šutirao iz prve, lopta je otišla malo preko prečke.

Šansa za Natha protiv Genta

22:07

51' - PARTIZAN PROTIV TRADICIJE

Partizan do sada nije uspeo da pobedi nijedan belgijski klub. Na osam mečeva su upisali tri remija i pet poraza. Igraju večeras i protiv tradicije.

22:02

46' - POČELO DRUGO POLUVREME

Utakmica je nastavljena. Nije bilo promena ni u jednom timu u pauzi.

21:46

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme u Humskoj. Nije bilo previše šansi tokom ovih 45 minuta igre.

21:39

39' - BLIŽI SE KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Polako se bliži kraj prvog poluvremena. Najveća borba vodi se na sredini terena.

21:32

32' - VUJAČIĆ SE ŽALIO NA UDARAC

Partizan nije uspeo da zapreti posle prekida, zatim je Živković sprečio kontru, a Vujačić je ostao da leži na zemlji posle jednog duela sa Ođiđi-Ofojem koji ima žuti karton. Dok je ležao na zemlji sudija Meden mu je prišao i rekao da ustane i da nije bilo faula.

21:28

28' - GENT SA LOPTOM

Gent je taj koji ima posed lopte u prethodnih nekoliko minuta, ali ne uspevaju da naprave ništa ozbiljno.

21:21

21' - RIKARDO PROBAO SAM

Prva prilika za Partizan. Menig je iz prve poslao loptu za Rikarda koji je želeo sam da reši situaciju umesto da prosledi do Natha, ali je šutirao pored gola.

21:16

16' - PRVA PRILIKA

Prvu pravu priliku imao je Gent. Čakvetadze je prošao po strani, vratio za Depotra koji je srećom šutirao preko gola iz prve.

21:14

14' - NEMA UZBUĐENJA

Za sada nema većih uzbuđenja na utakmici. Najveća bitka vodi se na sredini terena. Za to vreme su navijači imali i mali performans iza tribina, na obližnjem soliteru, što je ispraćeno aplauzima na stadionu.

Izvor: MONDO/Nebojša Marković

21:05

6' - ŽUTI ZA SIMULIRANJE!

Obradović i Ođiđa-Ofoje su imali duel u kaznenom prostoru, kapiten Genta je pao u kaznenom prostoru. Sudija mu je prišao i dao mu žuti karton za simuliranje.

Izvor: Printscreen/Arena Sport

21:04

4' - PARTIZAN TRAŽIO PENAL

U četvrtom minutu je Partizan tražio penal. Lopta je pogodila Ngadeu u ruku, ali ga je pre toga udarila u glavu, pa u nogu. Maden je samo odmahnuo rukom.

21:00

1' - POČELO JE

Škot Meden je dao znak. Utakmica je i zvanično počela.

20:48

POČETAK SE BLIŽI

Početak meča se bliži. Utakmica kreće od 21h. Pogledajte i kako izgledaju pripreme za start:

20:17

NAVIJAČI ULAZE

Navijači još uvek ulaze na tribine.

19:39

REZERVE GOSTIJU

Na klupi Genta se nalaze: Johmans, Rof, Operi, Mbojo, Bezus, De Sart, Oladoje, Bruno, Bajo, Godo, Tisudali

19:37

KLUPA CRNO-BELIH

Ovo su igrači na klupi Partizana: Stevanović, Holender, Pavlović, Ostojić, Miljković, Terzić, Jojić, Pantić, Urošević, Miletić, Lutovac, Smiljanić

Izvor: Mondo/U. Arsić

19:35

SASTAV GENTA

GENT: Sinan Bolat - Fortuna, Okumu, Ngađu, Olsen - Ovusu, Jums - Samois, Ođiđa-Ofoje - Depotr

19:31

SASTAV PARTIZANA

PARTIZAN: Popović - Živković, Saničanin, Vujačić, Obradović - Šćekić, Zdjelar, Natho - Marković, Menig, Gomeš

19:17

NAJAVLJENA OFANZIVA

Najavio je Stanojević ofanzivu za večerašnji duel. Jedina promena bi mogla da bude u odbrani, dok će u ostalim delovima tima biti verovatno isti igrači. Uostalom, uskoro se očekuju i startne postave.

18:55

SUDE ŠKOTI

Meč u Beogradu sudiće ekipa iz Škotske. Glavni je Bobi Meden, pomagaće mu Dejvid Roum i Alan Mulvani, a četvrti arbitar je Donald Robertson.

18:41

ANALIZA IZ BELGIJE

Uoči ovog meča ste u MONDO intervjuu mogli da pročitate analizu Jorisa Beka, belgijskog novinara.

"Jedan od glavnih igrača Genta je Tarik Tisudali. Njega su doveli tokom zimskog prelaznog roka prošle sezone i radi se o igraču koji može da bude i napadač i klasično krilo. Ima odličan dribling i on je igrač na kojeg treba paziti. Tu je i centralni vezista Vadis Ođiđa Ofoe, koji je tačka oslonca u ovom timu. Gent sa njim i bez njega su dva poptuno različita tima", rekao je Bek.