Imamo novog lidera m:tel Prve lige RS: Krupa ispustila prvo mjesto, Sloga je na vrhu!

Dobojska Sloga trijumfovala je u derbiju u kanjonu Vrbasa, što joj je, uz remi Kozare i Sutjeske u Gradišci, bilo dovoljno za prvo mjesto!

m:tel prva liga rs 11. kolo sloga doboj na prvom mjestu  Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Poslije 11. kola m:tel Prve lige Republike Srpske, došlo je do promjene na prvom mjestu - dosadašnji lider Krupa prepustila je lidersku poziciju dobojskoj Slogi nakon današnjeg međusobnog okršaja!

KRUPA – SLOGA 0:1 (0:1)
/Stevanović 16/

U stadionu kraj Vrbasa, gol vrijedan osvajanja tri boda za tim sa "Luka" postigao je Uglješa Stevanović u 16. minutu.

Posao Dobojlijama da sačuvaju kapital i dođu do devetog trijumfa u sezoni bio je, u prvom poluvremenu, dodatno olakšan.

Crveni karton pokazan je Milošu Peroviću, najboljem strijelcu Krupe u dosadašnjem toku sezone, pa je tim kojim komanduje Vladimir Ilić do kraja meča morao da igra bez "udarne igle".

U isto vrijeme, Dobojlije su osluškivale rezultaz iz Gradiške, gdje je Kozara dočekala Sutjesku.

Da su Fočaci stigli do cijelog plijena, u grupi od tri tima bili bi u najboljoj poziciji zbog gol-razlike te bi se našli na vrhu – ali to se nije dogodilo.

Sutjeska jeste bila u prednosti na stadionu "Velimir Sombolac" zahvaljujući golu Dejana Raševića sa početka drugog poluvremena, ali je osvajanje boda Kozari omogućio Draško Lolić iz penala 17 minuta prije kraja.

Napomenimo još da je Budućnost iz Pilice, jedan od novajlija u eliti, u meču sa Podrinjem stigla do prve pobjede u sezoni, dok je Alfa Modriča, nakon što nije znala za pobjedu u prvih osam mečeva, u naredna tri kola osvojila sedam bodova.

Poslije domaće pobjede nad Ljubićem (3:1) i remija sa Podrinjem (1:1), danas je na stadionu "Dr Milan Jelić" rezultatom 2:0 poražen banjalučki Željezničar Sport tim.

Kolo će biti zaključeno sutra, kada se na novogradskim Mlakvama sastaju Sloboda i Zvijezda 09.