Tuzla siti - Borac, prenos Arena sport, uživo

Opet podjela plijena Tuzle sitija i Borca! Rovovska bitka, oštri startovi, mnogo tenzije i na kraju svakom po bod!

U posljednjem susretu 14. kola m:tel Premijer na "Tušnju" ponovo su remizirali fudbaleri Tuzle sitija i Borca.

Tuzla siti - Borac, prenos Arena sport, uživo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Kao i u prethodnom dvoboju u Banjaluci u srijedu, Tuzlaci i Banjalučani su odigrali neriješeno identičnim rezultatom.

TUZLA SITI - BORAC 1:1 (0:1)

Važnost derbija i loš teren na "Tušnju" sputali su igrače oba tima da demonstriraju kvalitetan fudbal, pa je gotovo svih 90 minuta proteklo u rovovskoj borbi na sredini koja je rezultirala sa mnogo prekršaja (čak 40+), pa je viđeno i dosta tenzije i koškanja.

Borac je bio kvalitetniji u prvom poluvremenu, potpuno je zaustavio domaćina, koji nije imao rješenja u napadu, dok je u odbrani u finišu pogriješio Kobi Moris -  igrao je rukom u kaznenom prostoru, zaradio žuti karton i skrivio jedanaesterac!

Sa bijele tačke siguran je bio kapiten Borca Stojan Vranješ za vođstvo gostiju - 0:1.

Vranješu je to bio 10. pogodak ove sezone i prvi je strijelac prvenstva BiH.

Međutim, u nastavku utakmice, izabranici Husrefa Musemića su preuzeli inicijativu i stigli do izjednačenja prvim pogotkom Damira Mehidića. Defanzivac Tuzlaka je prošao po lijevoj strani i kad se očekivao centaršut, on se odlučio da šutira prema golu Bojana Pavlovića.

Pogodio je malu mrežu - 1:1.

Do kraja su se Banjalučani branili, domaćin je više želio pobjedu, a ona im je izmakla nakon što je stativa spasila crveno-plave poslije udarca iz mrtvog ugla Mirze Mehanovića.

Sve u svemu jedna vrlo skromna fudbalska predstava, ali i realan ishod iako su se domaći fudbaleri kao i trener Musemić bunili gotovo protiv svake odluke arbitra Matea Muse iz Čitluka.

Borcu je ovo bio osmi remi ove sezone zbog čega se nalazi na petom mjestu, dok je Tuzla siti smanjio zaostatak za vodećim Zrinjskim na pet bodova minusa.

Tuzla siti: Brajlović, Šukilović, Nukić, Krpić, Karjašević, Čeliković, Mehidić, Doffo, Ubiparip, Morris, Džafić.

Borac: Pavlović, Jovanović, Bošnjak, Ćorić, Begić, Vojnović, Subić, Lukić, Vranješ, Kulašin, Zakarić.

Standings provided by SofaScore LiveScore

NAJAVA

Nakon tri uzastopna neriješena rezultata, crveno-plavi imaju novu šansu da eventualnom pobjedom nad izabranicima Husrefa Musemića stignu do trećeg mjesta na tabeli m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prethodna zaostala utakmica dva rivala, odigrana u srijedu u Banjaluci, završena je remijem 1:1 što je bio prema ocjenama oba trenera najpravedniji rezultat s obzirom da su i jedni i drugi mogli da zabilježe pobjedu.

Trijumf je najavio Musemić u večerašnjem susretu na "Tušnju", dok je strateg Borca Nemanja Miljanović istakao da će utakmica biti potpuno drugačija u odnosu na prethodni međusobni duel.

U domaći tim se vraća trojac Mišić, Čeliković I Džafić, ali Miljanović smatra da će pobjedu slaviti tim koji bude pravio manje grešaka.

Utakmicu će suditi Mateo Musa iz Čitluka, a direktan prenos je na Areni sport BiH.

21:21

- kraj -

21:19

Tri minuta sudijske nadoknade

21:18

MIŠIĆ!

Odlična šansa za Tuzlu siti u 90. minutu, ali lopta je prohujala pored stative nakon udarca Mišića.

21:14

Žuti karton za kapitena Tuzle sitija

Javnu opomenu zbog prigovora dobio je Nukić.

21:13

Još pet minuta do kraja

21:10

"Požutio" je i rezervista Borca

Donald Mols dobio je žuti karton zbog oštrog starta na sredini terena.

21:05

Nova izmjena u Borcu

Kao i u prethodnom susretu u Banjaluci, trener Miljanović izveo je kapitena Vranješa 15 minuta prije kraja. Na terenu je Donald Mols.

21:03

Žuti karton za Musemića

Zbog prigovora požutio je trener Sitija.

21:01

STATIVA!

Umalo preokret! Mirza Mehanović je šutirao iskosa sa lijeve strane, praktično iz mrtvog ugla, ali okvir gola je spasio crveno-plave.

20:56

Promjena u Borcu!

Umjesto Jove Lukića u igri je Panajotis Moraitis.

20:55

GOOOOL!

Izjednačenje 1:1. Lako je po lijevoj strani prošao Damir Mehidić, ispao je Goran Zakarić, i sjajno šutirao u suprotan ugao. Golman Pavlović se nije ni pomjerio!

20:52

MAKAZICE!

Pokušao je Mehanović atraktivno makazicama da pogodi mrežu Borca - epilog je visoko iznad prečke.

20:50

VOJNOVIĆ!

Odličan udarac Aleksandra Vojnovića sa 18 metara, međutim, pored stative tuzlanskog gola.

20:44

Domaćin je nešto agilniji...

...u odnosu na prvo poluvrijeme u kojem nije nijednom zaprijetio golmanu Bojanu Pavloviću, ali i dalje bez udarca u okvir Borčevog gola.

20:37

Šansa za Tuzlu siti iz slobodnog udarca!

Na 18 metara od gola Borca, dosuđen je slobodnjak. Dobra prilika za domaćina, ali Mehanovićev udarac završio je na živom zidu Banjalučana.

20:35

Izmjena u poluvremenu

U ekipi domaćina, umjesto Šukilovića u igri je Mišić.

20:34

Nastavljen meč na "Tušnju"

Počelo je drugo poluvrijeme u Tuzli.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

20:19

- poluvrijeme -

Slabih 45 minuta, prepunih nervoze i oštrih startova kod obje ekipe, vidjeli smo na "Tušnju", ali i jedan gol kapitena Borca Stojana Vranješa iz penala, koji je skrivio Kobi Moris igrajući rukom u kaznenom prostoru Tuzle sitija.

20:13

GOOOOL!

Siguran je bio kapiten Borca Stojan Vranješ iz penala. Upisao je 10. pogodak ove sezone i preuzeo lidersku poziciju na listi najboljih strijelaca. Gol manje ima Nemanja Bilbija, kapiten Zrinjskog.

20:09

PENAL!

Musa je pokazao na bijelu tačku za Borac, nakon što je Kobi Moris igrao rukom u kaznenom prostoru. Dobio je i žuti karton!

19:54

Nastradao je Vranješ, prvi žuti karton na meču!

Kapiten Borca Stojan Vranješ je bio u "sendviču" između dvojice igrača Tuzle sitija, pa je na kratko ostao da leži na terenu, ali na sreću sve se dobro završilo i nije došlo do povrede. Epilog svega je žuti karton za Jasmina Čelikovića.

19:51

KULAŠIN!

Mladi napadač Banjalučana Enver Kulašin našao se u prvoj šansi na meču, ali je iskosa šutirao visoko iznad prečke Tuzlaka.

19:43

Oštra igra na početku

Oba tima su žestoko krenula i ne ptede se igrači, pa se na povredu žalio i defanzivac Borca Aleksandar Subić.

19:42

Musemić prinuđen da mijenja

Odmah na samom startu, prinudna izmjena u Tuzli sitiju - umjesto Voje Ubiparipa u igri je Mirzad Mehanović.

19:37

Malo koškanje na terenu

Napadač Borca Goran Zakarić i Adnan Džafić su bili u duelu, pa je došlo do malog koškanja. Trener Tuzle siti Husref Musemić je protestovao tražeći žuti karton za Zakarića, ali to se nije dogodilo.