Utakmica u Firtu obradovala Piksija i Srbiju: Filip Kostić je zdrav i ponovo je asistirao - biće spreman za Lisabon!

Ajntraht iz Frankfurta je zabilježio drugu pobjedu u Bundesligi u ludoj završnici u Firtu, ali najvažnija vijest je povratak na teren Filipa Kostića!

Grojter Firt - Ajntraht, Bundesliga, 11. kolo, Filip Kostić igrao Izvor: Profimedia/Arne Dedert/dpa

Selektor reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi zabrinuo se zbog povrede Filipa Kostića, ponajboljeg igrača Ajntrahta iz Frankfurta,  pred najvažniji meč u kvalifikacijama za Mundijal protiv Portugala.

Ali Piksijeve bojazni su otklonjene u nedjelju uveče s obzirom da je vezista "orlova" odigrao cijelu utakmicu protiv Grojter Firta u 11. kolu Bundeslige.

Kostić je bio jedan od najzapaženijih igrača frankfurtskog tima, koji je teškom mukom uspio da osvoji sva tri boda u gostima kod novajlije i "fenjeraša" u prvenstvu Njemačke.

GROJTER FIRT - AJNTRAHT 1:2 (0:0)

Kostić je prethodno propustio utakmicu u Pireju protiv Olimpijakosa (1:2) u Ligi Evrope zbog povrede Ahilove tetive, međutim, sudeći po njegovoj partiji na "Sportpark Ronhof Tomas Zomer" stadionu, ta povreda je prošlost, pa će biti na raspolaganju srpskom selektoru na susretu u Lisabonu.

Srbija gostuje 14. novembra u Lisabonu u meču koji će odlučiti o tome ko će biti pobjednik A grupe i tako ovjeriti vizu za Mundijal u Kataru 2022. godine.

Srpski reprezentativac, koji je najbolji strijelac i asistent ekipe (dva gola, pet asistencija) ponovo je i večeras odlučio utakmicu!

Najprije je rezervista Sebastijan Rode, koji je samo četiri minuta po ulasku na teren, pogodio mrežu domaćina u 76. minutu. Ogromne zasluge za njegov pogodak idu na račun Japanca Daičija Kamade, koji je izdržao duel sa defanzivcima i gurnuo Rodea u mat poziciju - 0:1.

Čuvao je Ajntraht prednost i činilo se da će osvojiti bodove, ali je uslijedila luda završnica u sudijskoj nadoknadi!

Poslije kornera u 92. minutu izjednačio je Sedrik Iten nakon greške golmana Ajntrahta Kevina Trapa kojem je lopta prošla na pola metra od gola - 1:1, da bi onda dva minuta kasnije, Srbin sjajnim centaršutem omogućio Kolumbijcu Rafaelu Boreu da pogodi mrežu i donese tek drugu pobjedu Ajntrahtu - 1:2.

S druge strane, domaćin je upisao jubilarni deseti, a deveti uzastopni poraz za ubjedljivo posljednje mjesto na tabeli.