Nekada ljubimac Grobara, danas navijača Herte: Nova "bomba" Stevana Jovetića, strijelca u svih 5 najvećih liga Evrope!

Nekadašnji fudbaler Partizana postigao sjajan gol, ali nije donio pobjedu Herti protiv Bajer Leverkuzena!

herta - Leverkuzen, Bundesliga, 11. kolo, Stevan Jovetić Izvor: FILIP SINGER/EPA

Stevan Jovetić je ovog ljeta kao slobodan igrač došao u berlinsku Hertu, a protiv Bajer Leverkuzena je postigao svoj drugi pogodak u Bundesligi, koji na njegovu žalost nije bio dovoljan za petu pobjedu berlinskog tima u aktuelnoj sezoni.

HERTA - BAJER LEVERKUZEN 1:1 (1:0)

Po dolasku na Olimpijski stadion, reprezentativac Crne Gore najprije je pogodio u porazu na gostovanju u Kelnu (3:1), da bi u nedjeljnom 11. kolu, majstorski pogodio mrežu Lukaša Hradeckog.

Dobio je loptu od Maksimilijana Mitelštata u 42. minutu, namjestio na ljevicu i pogodio u same rašlje - 1:0.

Izvor: FILIP SINGER/EPA

Crnogorac je inače rešetao mreže u svih pet najjačih evropskih liga, s obzirom da je tokom karijere prije njemačkog kluba nastupao za ekipe iz Italije (Fiorentina i Inter), Engleske (Mančester siti), Španije (Sevilja) i Francuske (Monako).

Otkako je stigao u Berlin, šest puta je bio starter u svim takmičenjima i tri puta se upisao u strijelce (postigao i pogodak u utakmici Kupa Njemačke protiv Minstera - 1:3).

Ipak, s obzirom da je dugo bio povrijeđen, trener Berlinčana Pal Dardai je u 72. minutu izveo Jovetića iz igre.

Do kraja domaćin ipak nije uspio da sačuva minimalnu prednost jer je Bajer izjednačio u 90. minutu nakon prekida i gužve u kaznenom prostoru, gdje se najbolje snašao Robert Andrih i pogodio mrežu - 1:1.

"Apotekari" su tako izbjegli četvrti poraz u sezoni, treći u posljednje četiri utakmice, što bi sigurno uzdrmalo klupu Leverkuzena.