Sloga se oprostila od jesenje titule? Zvijezda 09 šokirala Dobojlije na Lukama i obradovala Krupu!

Do sada je završeno pet utakmica pretposljednjeg kola jesenje polusezone.

m:tel prva liga rs 14. kolo sloga zvijezda 09  Izvor: Promo/FK Sloga Doboj

Dobojska Sloga napravila je veliki kiks u duelu sa Zvijezdom 09 i praktično se oprostila od cilja – osvajanja jesenje titule!

Ekipa Zorana Ćurguza dopustila je sebi minimalan poraz na "Lukama", pa pred posljednje jesenje kolo zaostaje tri boda za Krupom, koja je u isto vrijeme opravdala ulogu favorita u duelu sa Podrinjem:

SLOGA – ZVIJEZDA 09 0:1 (0:0)
/Stjepanović 80/

U jeku napada domaćih, "sijevnula" je jedna kontra gostiju, u kojoj su se dva igrača Zvijezde 09 našla pred golmanom Sloge Vanjom Kneževićem.

Taj atak gostiju, deset minuta prije kraja, krunisao je iskusni Slaven Stjepanović i skoro pa ugasio nade Dobojlija da bi u drugi dio sezone mogli da uđu kao jesenji šampioni.

Osim Stjepanovića, jedan od junaka tima iz Stanišića je čuvar mreže Damjan Knežević, koji je u nekoliko navrata sjajno intervenisao i spriječio domaće da stignu do pogotka.

Izvor: Promo/FK Krupa

Tim iz kanjona Vrbasa opravdao je ulogu favorita u Janji, u duelu sa Podrinjem.

"Na vrijeme" je tim Vladimira Ilića usmjerio meč kako je želio – mrežu ekipe koju do kraja sezone očekuje grčevita borba za opstanak tresli su Džafo Hadžić u 11. i Miloš Perović u 34. minutu.

Pred posljednjih 90 minuta, Krupa na liderskoj poziciji ima tri boda više od Sloge (Krupa 34, Sloga 31), koju bi kasnije popodne na tabeli, u zavisnosti od rezultata, mogli da prestignu Sutjeska i Sloboda, koji se sastaju u međusobnom duelu.

Prvu pobjedu nakon dva mjeseca danas je upisao dubički Borac, koji je na "Đolovima" trijumfovao nad Slavijom rezultatom 3:1.

Jedanaestog septembra, Borac je došao do pobjede nad Omarskom (3:2), a od tada pa sve do danas, osam kola nije osjetio slast pobjede (jedan remi i sedam poraza).

Banjalučki Željezničar Sport tim je, zahvaljujući Danilu Teodoroviću, došao do minimalne pobjede nad Kozarom, što je pulenima Asmira Avdukića šesta pobjeda u posljednjih osam prvenstvenih duela.